Од која клиника сте најзадоволни?

Се што е поврзано со неплодноста, недоумици, како се справуваме, како да си помогнеме, природни средства за лекување неплодност итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Од која клиника сте најзадоволни?

Post by Debora » 23 Nov 2009, 14:36

Знам дека секогаш ќе се фали онаа клиника во која била успешна постапката, но колку сте задоволни од клиниката, односот на персоналот, стручноста на лекарот и сл. Која клиника е вашиот личен избор?
Јас сега одам во Ремедика кај Др Хаџи-Лега. Задоволна сум од лекарот, неговиот пристап, од сестрите. Единствена забелешка ми е што и на закажано може да се чека со саати.

saskobiljana
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 11 Nov 2009, 23:08

Re: Од која клиника сте најзадоволни?

Post by saskobiljana » 24 Nov 2009, 10:41

Jas sum isto kako i Debora pacient na Dr.Hadzi -Lega od pred izvesno vreme.Inaku mojot doktor kogo sto premnugo go cenam i vo kogo imam golema doverba e Dr.Filip Vanovski od PZU"Histera".No poradi samiot proces na IVF, koj sto site znaeme se izveduva samo vo nekolku kliniki vo drzavata,morav da go promenam.Izborot na klinika go napraviv vrz osnova na predhodnoto iskustvo koe go imav,potocno pred 7 meseci bev operirana od cista na jajnik(koj za zal morase da bide i odstranet) a operacijata ja pravev vo "Remedika" kaj Dr.Vasilevski.Negata i vnimanieto koi mi bea pruzeni vo tie 7 dena kolku sto bev vo klinikata bea na zavidno visoko nivo,bez razlika dali stanuva zbor za doktorite ili usluzniot personal.Od taa gledna tocka,koga dojde vreme da se prevzeme sledniot cekor-IVF-bez razmisluvanje se odluciv za ovaa klinika iako mi kazaa deka vo momentot kvotata e ispolneta i ke moram da pocekam 2-3 meseci.Koga stanuva zbor za doktor izborot bese slucaen,potocno mojot doktor me prasa kaj kogo bi sakala da bidam-Dr.Petanovski ili Dr.Hadzi-Lega-no od predhodni pacienti sto sum slusala imale pofalni zborovi i za dvajcata pa zatoa mu odgovoriv deka ne mi e vazno kaj kogo,koj e prv sloboden da me primi.Uste pri prvata sredba(iako jas go imav videno za vreme na vizitite dodeka bev vo bolnica,no ne licno) doktorot mi ostavi golem vpecatok od pricina sto bese mnogu otvoren za razgovor,bez nekoja arogancija kakva sto znaat da pokazat "nekoi" doktori vo drzavava,se zalaga za pacientite i so ednostavni zborovi kazano-prekrasen.
Za kraj bi sakala da se nadovrzam na ona sto go spomna Debora za dolgoto cekanje za pregled.Vo celost se slozuvam so tebe i mene mi se slucuva istoto,no jas sepak mislam deka golem udel vo toa imaat i samite pacienti zatoa sto cesto se slucuva da ne se javat na pultot ili pak ne im se ceka vo cekalnata da gi povikaat i zastanuvaat pred vratata na doktorot.Minatiot pat koga bev izreagirav za toa kaj vrabotenite na pultot i se upativ direkno kaj doktorot,ne ubavo od moja strana ama mi se smaci od cekanje.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Од која клиника сте најзадоволни?

Post by Debora » 24 Nov 2009, 17:30

Јас мислев дека сите ин-витра ги прави Петановски, значи прави и Хаџи-Лега.

saskobiljana
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 11 Nov 2009, 23:08

Re: Од која клиника сте најзадоволни?

Post by saskobiljana » 25 Nov 2009, 14:23

Rabotat i dvajcata,a mislam deka ima i nekoja zena.Znam slucai koga zapocnal edniot doktor a potoa poradi negovo otsustvo postapkata ja zavrsil drugiot.
Ti sega ne misli na toa,nasoci gi mislite da ti uspee inseminacijata i se da bide OK. (bu) (bu) (bu)

mihaela
Член
Член
Мислења: 115
Придружен: 17 Nov 2009, 15:57
Им се допаднал: 4 пати

Re: Од која клиника сте најзадоволни?

Post by mihaela » 23 Apr 2010, 17:36

Јас последниот пат бев во Систина и сум многу задоволна.Не само заради успехот туку пред се заради грижливоста на персоналот.И можам да кажам дека има навистина ред и дисциплина и никогаш моето чекање не било подолго од десеттина минути.Во основа сите приватни клиники работат добро,затоашто од нивниот однос спрема пациентите зависи и бројот на пациентите.А успешноста на инвитрото сметам дека не зависи само од докторот.Може да влијае и психичката напнатост на жената,која и тоа како е присутна во моментот на трансферот или при инсеминацијата.Но со божја помош кога ќе се спојат сите фактори ќе има и успех.

prvenka
Домашен член
Домашен член
Мислења: 580
Придружен: 19 Mar 2010, 09:05
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: Од која клиника сте најзадоволни?

Post by prvenka » 21 Jun 2010, 10:49

Moze li nekoj da mi preporaca dobar ginekolog koj raboti so plavi kartoni (confus)

dekibile
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 27 Jul 2010, 19:49

Re: Од која клиника сте најзадоволни?

Post by dekibile » 27 Jul 2010, 22:31

Jas odam kaj doktor NikolceDamceski od bolnicata sv lazar i sum mnogu zadovolna. Bi go preporqacala na sekoja dvojka koja bi mu potrebala nekakva pomos od strana na doktor. Jas i mojot soprug mnogu sme zadovolni od uslugata na doktor Nikolce KAKO I OD CELIOT PERSONAL VO SV LAZAR

Bubbi
Нов член
Нов член
Мислења: 9
Придружен: 09 Aug 2010, 12:12

Re: Од која клиника сте најзадоволни?

Post by Bubbi » 09 Aug 2010, 14:06

Јас од самиот почеток одам во Ремедика и сум презадоволна, неможам да кажам за чекањето, ми се има случено да ми откажат преглед, ама затоа и јас имам неколку пати на закажано, откажано преглед. Во ремедика се породив со првото, кај др Шопова, здравје и со 2 ке одам таму (bu)

mareto
Нов член
Нов член
Мислења: 25
Придружен: 16 Oct 2010, 09:40

Re: Од која клиника сте најзадоволни?

Post by mareto » 18 Dec 2010, 17:15

zdr dekibile
go procitav tvojot post i sakam da te prasam kolku si zadovolna dali imas rezultat pozitiven od taja klinika.pozzzzzzz

maksima1
Нов член
Нов член
Мислења: 11
Придружен: 25 Jan 2011, 20:36
Им се допаднал: 1 time

Re: Од која клиника сте најзадоволни?

Post by maksima1 » 25 Jan 2011, 22:22

Jas veke zapisav dek asum prezadovolna od dr. Tase od Plodnost kolku se pozitivni i kolku se sozivuvaat so nasite maki. Vidov kolku bese sreken doktorot koga vide dek anosam bliznacinja i isto taka kolku bese razocaran koga mu rekov deka gi izgubiv. Veruvajte toj samiot mi se javuvase za da me prasuva kako sum i da mi dava nadez za ponatamu. A ako me prasate dali sum odela privatno deka nego ne INf go naprav preku fondot.
Posakuvam site sto ocekuvaat (b4) narednata nova godina da ni bide so polni race a site ti esto se (t3) lesna bremenost

Одговори

Return to “Разно за неплодноста”