Свртено грло на матката-причина за незабременување?!

Се што е поврзано со неплодноста, недоумици, како се справуваме, како да си помогнеме, природни средства за лекување неплодност итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Miki
Домашен член
Домашен член
Мислења: 600
Придружен: 09 May 2012, 17:27
Му се допанале: 33 пати
Им се допаднал: 133 пати

Re: Свртено грло на матката-причина за незабременување?!

Post by Miki » 06 Sep 2012, 16:31

Abe, koj razbra...razbra. Koj ne, ke mora da gi proba site mozni pozi, i taka nema da zgresi sigurno (smile)

maried
Домашен член
Домашен член
Мислења: 823
Придружен: 12 May 2012, 01:22
Му се допанале: 192 пати
Им се допаднал: 422 пати

Re: Свртено грло на матката-причина за незабременување?!

Post by maried » 06 Sep 2012, 18:09

Поздрав девојки...јас имам свртена матка, барем така ми кажа матичната, исто и за позата ми рече дека (dve) бас оваа поза е најдобра, пробавме и по два месеца останав бремена, така да иве бробај ништо не губиш, дај боже одма да си останеш... (smile) (smile)

Nespretna
Домашен член
Домашен член
Мислења: 553
Придружен: 17 May 2012, 05:21
Му се допанале: 86 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Свртено грло на матката-причина за незабременување?!

Post by Nespretna » 07 Sep 2012, 04:25

Уффф могу се разгорела тамава (rolll) . Јас па викам некои тешки муабети паѓаат тука, ама ... шо да видам... Засрамете се (rolll) (rolll) (rolll)

Mamino_srce
Домашен член
Домашен член
Мислења: 872
Придружен: 27 Apr 2011, 22:26
Му се допанале: 103 пати
Им се допаднал: 107 пати

Re: Свртено грло на матката-причина за незабременување?!

Post by Mamino_srce » 07 Sep 2012, 10:39

Nespretna wrote:Уффф могу се разгорела тамава (rolll) . Јас па викам некои тешки муабети паѓаат тука, ама ... шо да видам... Засрамете се (rolll) (rolll) (rolll)
Ah bre Nespretna, koj drug ako ne ti. Epten me nasmejes so tvoite komentari. (rolll) Mnogu znaci osoba kako tebe na forumot, pozitivna i sekogas spremna za sala. Malku sum off, ama morav da recam. Samo prodolzi si (thumbsup)

Neda
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 02 May 2012, 13:49
Му се допанале: 60 пати
Им се допаднал: 18 пати

Re: Свртено грло на матката-причина за незабременување?!

Post by Neda » 16 Oct 2012, 13:32

Ma kakov sram...tuka sme si najbliski i najotvoreni...Ive i jas imam prevrtena matka (taka i bil nazivot u ginekoloski redovi) i nemav problem so zabremenuvanje so prvoto dete - po 3 meseci probuvanje ostanav i mene ginekologot mi ja potencirase kuceskata poza za najdobra vo nasiot slucaj (a inace i ginekologinjata mi e so prevrtena matka i si ima dve kerki - mi rece deka 1 na 5 zeni ima prevrtena matka....rece deka moze da se sluci pri poroduvanje (priroden pat) matkata da se svrti...taka da nema pravilo)...a sega i da napomenam deka probuvame za 2ro bebule eve veke 7 meseci :( i sega citam i bas ubavo si se potsetiv..bas ti Blagodaram..sum zaboravila poveke da ja praktikuvame taa poza...ke te izvestam sto se slucilo :) pozdravce

Одговори

Return to “Разно за неплодноста”