Однос доктор-пациент

Се што е поврзано со неплодноста, недоумици, како се справуваме, како да си помогнеме, природни средства за лекување неплодност итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
NadicaG

Re: Однос доктор-пациент

Post by NadicaG » 22 Mar 2014, 20:11

девојки да сме РЕАЛНИ, потешко е се на постари години,од носење до растење,дете бара многу енергија,не знам за другите после 40год овде на форумов,но јас почуствував огромна разлика,прво во енергијата,второ во здравјето...дури сега со сите тие вртоглавици и што се ми се искомплицира,сакав да се откажам од инвитрото......,потешко ги поднесувам смениве,факт е дека организмот старее,докторките се реални,,ас знам дека го ваќам последниот вагон од последниот воз,Бог сака да бидеме реални (smile)
Аврам лејла што го спомнува вели стихот иако виде ,он не живееше во облаци нему му беше јасно дека е стар и дека утробата на сара е мртва,значи тој таа реалност не ја дискаунтираше,но надприродно Бог му покажа друг пат каде што имаше надеж и тој поверува во тоа и тоа му се зема за праведност.Значи да не мешаме баби и жаби,факт е дека после 40 се е покоплицирано ,но факт е дека не е невозможно.Но лекарите не се некој продуховени личности кој веруваат во невозможни работи,они се само објективни ,не можат да го видат другиот пат што постои од БОГ и каде има надеж.
А точно е тоа што таков однос не е професионален ,а најмалку хуман......

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Однос доктор-пациент

Post by Filigran » 23 Mar 2014, 11:41

Весела , како што рекоа и другите членки , ич да не се грижиш за тоа што ќе речат другите , па посебно околку годините. Едно е да се зафркаваме со мм, детето кога ќе има 15 јас 50 години. Како на родителска?!?!?
Ама затоа ние младолики си се одржуваме (laugh1)
Нема врска, сите граници денес се поместени, подоцна се стапува во брак, се почести се проблемите со плдоноста, подоцна се станува родител и т.н.
И ова нема врска, ти да си ги оствариш желбите, детето ќе не подмлади, и ќе најдеме енергија. не дека нема да биде тешко ама ќе биде и весело dance dance dance
Имаме време за се , ве гушкам сите (big-hug) (big-hug) (big-hug)

koka
Домашен член
Домашен член
Мислења: 703
Придружен: 04 Nov 2010, 11:39
Му се допанале: 36 пати
Им се допаднал: 140 пати

Re: Однос доктор-пациент

Post by koka » 23 Mar 2014, 12:31

eve i jas da se priklucam na temata,jas edna godina ode kaj dr.organziski ispitav se kaj nego pravev edna insiminacija i hssg,ovde na forumot procitav deka hssg ne priznavat vo fondot i deka ako resam da idam kaj drug doktor ke mi bara povtorno hsg go prasav dali ke mi vazi toj uporno mi tvrdese deka sekade ke mi vazi i taka pocna se da mi stanuva po odbiven..
napraviv nekolku mesecna pauza i otidov kaj ivanovski vo sistina bev zadovona od samiot pregled no bev vo dvoumica dali kaj nego ili vo plodnost da pocnam i otidov i do plodnost tamu bev zaprepastena i prv pat izlegov placejki i neznaejki kade da trgnam tolku mnogu bev povredena i ponizena i taka resivme da si odime vo sistina kaj mitko od koj sum prezadovolna a mi pomognaa i vasite pozitivni radoboti pisani tuka za nego na forumot..
zborot mi bese deka koga ja napraviv insiminacijata koga go vide spermogramot toj so negoviot izvestaj napisan se citko i jasno jas uspeav da dobijam vaucer so negova pomos,koga da mu pisam vednas mi vraka i od samata sestra saska sum prezadovonlna odnosot so mene kako pacient mu e covecki ima razbiranje za se i me polni pozitivna energija go obozavam

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Однос доктор-пациент

Post by imambebe » 23 Mar 2014, 20:52

Се согласувам со Кока за Ивановски

Одговори

Return to “Разно за неплодноста”