Не помалку жена, имам толку многу љубов да дадам

Се што е поврзано со неплодноста, недоумици, како се справуваме, како да си помогнеме, природни средства за лекување неплодност итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Не помалку жена, имам толку многу љубов да дадам

Post by Радост » 05 Mar 2014, 15:39

Се утепав од плачење. Дај Боже само од радост да плачете сите.

(kup)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Не помалку жена, имам толку многу љубов да дадам

Post by sunshine_2012 » 05 Mar 2014, 21:49

сите силно ве гушкам, Нека Бог ве утеши, и ви ја благослови утробата да даде род и потомстие во.
Додека не дојдов тука на овој форум , не бев свесна за тоа дека неплодноста поради различни причини е застапена во Мк, во голем број. Моите молитви сега се насочени кон тоа да Бог ја благослови Македонија со потомство, сите вас да ви ја благослови утробата со бебиња, и да донесете на свет не едно бебе туку многу бебиња 2-3 кои што ке бидат Божји деца и војници за него. . Многу ве сакам, незнам и јас како да зборувам на оваа тема, а да не ве повредам, ама знам дека се молам и ве пренесувам на Бог за оваа и вие тоа знајте го, Бог е тој што дава и што зема, а ние сме тука да му веруваме и имаме доверба дури и во најтешките моменти во бурите, каде нашите чуства и емоции се повредени и се чуствуваме никој и ништо или пак неспособни, верувам дека секој си има таков момент. Но јас знам која сум, јас сум Божјата принцеза која што е сакана пред се од Бог толку многу што Тој си го даде динородениот син, за да умре на крстот и да воскресне, за нашите греови, за да ни даде утеха и сила да продолжиме напред како Божји керки, принцези, убавици и способни за се. Зашто Тој е оној кој ни дава сила да поминем секоја препрека, и тогаш кога ке се чуствуваме дека сме го допреле дното, во вашето срце Тој нежно шепоти Ве САКАМ, секогаш ке ве сакам мои керки, и тоа е што не подига да продолжиме, да се надеваме, да љубиме, да простуваме, да САКАМЕ, и кога ке се погледнеме во огледало да си храбро кажеме дека сме вредни, со достоинство, убави, прифатени такви какви што сме, со сите наши способности и дарови, со сите мани, дозволете му на Бог да ве носи во рацете додека се чуствувате немокно, и да го земе вашиот товар, вашата тага, вашата болка. .
Ве сакам и сте во моето срце. (a2)

NadicaG

Re: Не помалку жена, имам толку многу љубов да дадам

Post by NadicaG » 05 Mar 2014, 22:03

во право си саншањ.....најтешко ми беше да прифатам дека сум Негова принцеза и дека прво и основно сум му битна јас .Верувам да немав личен однос со Него било која загуба или неуспех во животот ќе го доживеев многу тешко.......Но кога го имаш Него имаш СЕ во животот.....мојот став е ,,Господе дали ќе имам деца или ќе немам јас коплетно сум во ред со секоја Твоја одлука,зошто знам дека ме сакаш и го имаш најдоброто за мене,јас и со деца и без деца ќе живеам живот со огромна смисл (smile)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Не помалку жена, имам толку многу љубов да дадам

Post by Bobe » 05 Mar 2014, 22:08

Саншајн И Наде (a2) (a2) (a2) Радост
толку ме допреа вашите постови,не можам во моментов да ви опишам занемев немам зборови,само ми е мака (cry) што порано не гледав така на нештата и не се соочував како сега,сега се чувствувам посилна,и знам дека само Бог одлучува,а верувам најдобрата одлука ке ја донесе за мене и сите што веруваат во него (prayer)
п.с. секој збор,секој израз-реченица толку ме допре што мислам дека долго време во мене ке бидат врежани ви Благодарам на двете (love5)

Одговори

Return to “Разно за неплодноста”