Дилема, дали овие знаци значат неплодност?

Се што е поврзано со неплодноста, недоумици, како се справуваме, како да си помогнеме, природни средства за лекување неплодност итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
M.N.M.
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 15 Nov 2016, 23:49

Дилема, дали овие знаци значат неплодност?

Post by M.N.M. » 16 Nov 2016, 00:48

Неможам слободно да разговарам со мојот партнер дали има некаков проблем што веќе го знае,а води до стерилност, од причина да не го повредам, па би сакала стручна помош и од"твое ебе". Знам дека има направено хирушки зафат и му е отстранета количката, тој кажува дека причината била, не можела да му излезе галичката, но мене ми е ли во, бидејќи тоа го направил дури на 20години. И друго, односите ни траат многу долго и е може да добие оргазам ( нема сперма), а кажува дека кога тоа го правел со рака дека можел да сврши (и тоа ми е сумливо) исто така кажува дака откако го отстранил кожичката имал односи и мозел да сврши. И тоа ми е сумливо,.
Можеби во изразувањето е сум стручна, но се разбираме.
Што ме советувате, како да постапам, и сто доведуваат овие знаци, дали се доволни за да се заклучи на стерилност, како ќе се направи бебе без сперма, па и ПО вештачки пат да е треба сперма, и за какви и да се патувања треба сперма???? ;-) (confus)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Дилема, дали овие знаци значат неплодност?

Post by Vesela » 16 Nov 2016, 16:06

Драга М. Н. М. Мислам дека ќе мора да отидете на лекар, стручно лице да види дали има проблем и во што е проблемот. Стручни лице единствено може да помогне. Денес е многу напредната медицината, така да има разни начини да дојдете до бебе ако евентуално има проблем.
Ви посакувам што побрзо да добиете бебе и да јадеме мекици. Се најдобро (big-hug)

Одговори

Return to “Разно за неплодноста”