Терапија од Слободан Тешиќ

Се што е поврзано со неплодноста, недоумици, како се справуваме, како да си помогнеме, природни средства за лекување неплодност итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
sani
Нов член
Нов член
Мислења: 81
Придружен: 26 Jul 2010, 17:07

Терапија од Слободан Тешиќ

Post by sani » 11 Nov 2010, 22:33

jas sakam da spodelam isto nesto na ovaa tema
procitav vo vesnik za terapija na baza na maticen mlec i bilni caevi i taa terapija ja dava eden covek od srbija se vika Slobodan Tesik sum slusnala za nego go imase i na televiziive srpski kako gostin vo edna emisja ne se sekavam koja. Covekot ima internet strana http://www.radost-radjanja.com tamu moze da procitate poveke za nego. znaci stanuva zbor isklucivo za prirodni caevi ibilki i maticen mlec jas tolku znam. se javiv kaj edna zena od tuka kaj nas sto komunicira so nego(broevite za kontakt so nego a i za tuka vo skopje gi ima na int.stranata) i taa me obavestuva koga ide da zima terapija od srbija preku sms. problemot e sto jas se vlecev po lekari non stop i nemav vreme da razmisluvam za ovaa terapija a so mm i ne sme napravile asalno muabet za ovaa varijanta pa taka da seuste ja nemam probano ama vo sekoj slucaj planiram da ja zemam. zenata mi rece iskreno deka sekogas nema rezultati ama ima dosta zeni sto ostanale bremene po zemanje na okolu3-6 meseci od terapijata. za pari kolku e neznam tocno mi se cini oti ednas prasav i mi rece okolu 300 evra ama sepak ne sum sigurna. za da se naraca terapijata prvin treba da se cuete telefonski so covekot i da mu kazete vo sto e problemot kaj vas (za da nemora da odite duri do belgrad za da se vidite so nego iako moze i toa) pa posle da se cuete so kontaktot od skopje i da si ja naracate terapijata da vi ja donesat. jas tolku znam i sakav da go spodelam ova iako neznam kako stoite so mislenje za ovie raboti navodno terapijata ja podobruva plodnosta jas pak ke kazam ne sum go probala ova ama razmisluvam za toa. pozdrav

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Терапија од Слободан Тешиќ

Post by Debora » 11 Nov 2010, 22:50

Јас не сум земала од него терапија, ама ги земав тие чаеви од неговата терпија, мислам дека се работеше за жалфија, пчелинок, здравец, и мед и матичен млеч. Се знаеше што се зема наутро, што на ручек и што се пие навечер.
И јас имам слушано дека терапијата кошта околу 300 евра, некои се фалат, некои викаат дека за џабе си ги дале парите. Мислам дека некоја од жените на форумов имаше пиено од неа, се надевам дека
ќе го сподели нејзиното искуство.

sani
Нов член
Нов член
Мислења: 81
Придружен: 26 Jul 2010, 17:07

Re: Терапија од Слободан Тешиќ

Post by sani » 11 Nov 2010, 22:54

ok moze nekoj ke kaze nesto
jas nemav procitano za ova na forumov mozebi ne sum videla kako i da e ako nekoj znae nesto poveke ili ja zemal terapijava neka pise

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Терапија од Слободан Тешиќ

Post by Peperutka » 12 Nov 2010, 09:32

Во списанието Убавина и здравје имаше неколку статии за Слободан Тешиќ,те.статии напишани од брачни парови кои со неговата терапија успеале да се остварат како родители!
Имаше за една жена која имала 100% непроодни јајоводи,направила два пати ХЦГ но немало никаков ефект!Почнала да ја зима терапијата,и со големото количество вагинален секрет кое и се излачувало и се одзатнале каналите и останала бремена!
Друг брачен пар кој немал деца 10 години,после терапијата добиле дете!
Терапијата помагала и кај жени кои имаат проблем со овулацијата,неквалитетни фоликули и сл.

prvenka
Домашен член
Домашен член
Мислења: 580
Придружен: 19 Mar 2010, 09:05
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 27 пати

Re: Терапија од Слободан Тешиќ

Post by prvenka » 12 Nov 2010, 14:57

Jas ja imam koristeno terapijata 3 meseci,no nemase nikakov efekt (cry1) Mozda trebase da zemam,da prodolzam uste tri ali oni mi rekoa deka trite meseci na primanje na terapijata imaat prodolzeno dejstvo za uste tri.Kaj mene za zal nemase uspeh,no ima slucaevi kade sto imalo efekt.Jas kontaktot go ostvariv po telefon,no najdobro e so rezultati da se odi kaj nego.
Kostase 300eur

maksima1
Нов член
Нов член
Мислења: 11
Придружен: 25 Jan 2011, 20:36
Им се допаднал: 1 time

Re: Терапија од Слободан Тешиќ

Post by maksima1 » 29 Jan 2011, 22:02

Jas gi piev caevite od kaj Tesic no iskreno da vi kazam toa se samo za djabe frlani pari. 300 evra za caevi koi gi ima sekade za po 100 denari, propolis kapki i maticna mlec. I jas imav edna koleska koja vikase "piev samo edna nedela i ostanav" no vsusnost toj tolku opusta so razgovorot pa sto e medicinski dokazano kolku si poveke opustena tolku ima poveke sansi za bremenost. Imav drugarka koja isto piese i toj ja obiduvase da ne odi na probusuvanje na kanalite nego so caevite ke bide se kako treba a toa bea kantarion caj i nekoj planinski (ke me izvinite skroz zaboraviv tocno kako se vikase), i tie bea za vnatressno isplaknuvanje .Toa e moeto mislienje a i iskustvo.

TinaV
Редовен член
Редовен член
Мислења: 484
Придружен: 04 Nov 2011, 14:08
Им се допаднал: 3 пати

Re: Природни средства во борба против неплодноста

Post by TinaV » 29 Nov 2011, 21:42

Токму така, се работи за Слободан Тешиќ, има на многу помогнато, лично се слушнав со него, многу позитивен човек, кој навистина дава сила и енергија, верба. Јас мислам дека ако не се успее со една терапија добро е повторно да се проба. Сите очекуваме со една терапија да успее и веднаш се откажуваме ако нема успех. А што кога после 2-3 пати неуспешно инвитро коешто чини многу повеќе пари и е постресно (за разлика од алтернативната медицина), и пак се обидуваме со инвитро? А што со тоа што никој досега нема објаснување зошто нема успех по ембриотрансферот и не е сеуште најдено лек и чаре за тоа?И треба само да се обидуваме со инвитро коешто бара поголеми финансии, а дали имаме да ги даваме толку често?А кај се нервите? Затоа мислам дека алтернативната медицина е поисплатлива, порелаксирана. Сепак се е одлука лична и и лично убедување.

marinela999
Домашен член
Домашен член
Мислења: 898
Придружен: 14 Jun 2011, 18:32
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 6 пати

Re: Терапија од Слободан Тешиќ

Post by marinela999 » 30 Nov 2011, 12:52

И јас некако сум на ум да ги земам чаевиве. Не дека 100% ќе ми помогне ама да пробам. Како и да е се е природно и само ќе ти го исчисти телото. Јас најмногу за тоа сакам да ги земам па ако искочи и нешто друго (b4) супер. (rad) . Незнам никој што ги пиел освен тоа што го прочитав на страната, како и таа жената што и се јавив за контакт, ми рече дека она така останала бремена и си родила синче.

TinaV
Редовен член
Редовен член
Мислења: 484
Придружен: 04 Nov 2011, 14:08
Им се допаднал: 3 пати

Re: Терапија од Слободан Тешиќ

Post by TinaV » 30 Nov 2011, 15:02

Marinela999, ова лето јас и мм 3 месеци ги пиевме. Откако завршивме пробавме инвитро. Нивото на LH и E задоволуваа за да пробаме инвитро и тоа со спонтан циклус и јас имав 2 ј.к, дали од тоа или некој др. фактор незнам.Инвитрото не успеа, ама мислам дека има некои резултати и кај некого не може од првата терапија. Чаевите се вкусни и мислам дека најдобро е тоа што е многу порелаксиран овој начин на лечење, самошто резултатите се побавни. И јас се мислам да земам, само ќе треба да се консултирам пак во Белград. Планиравме овој месец да пробаме инвитро, вчера дадов крв, ама некако не сум спремна и ќе го откажам. Можеби грешам ама навистина сеуште не сум средена и во нормала од претходниот мат, во октомври.Позз.

marinela999
Домашен член
Домашен член
Мислења: 898
Придружен: 14 Jun 2011, 18:32
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 6 пати

Re: Терапија од Слободан Тешиќ

Post by marinela999 » 30 Nov 2011, 15:29

TinaV, сосема те разбирам. Ако не си спремна почекај, не мора да брзаш. Ти најдобро ќе си осетиш кога си спремна, ако веќе мислиш да го откажеш па можеби сеуште не си спремна (a2) . Ако неизвестието од тоа што и како ќе биде те плаши и те прави несигурна, немој да се секираш-тоа е сосема нормално да стравуваш после лошо искуство. Меѓутоа немој да дозволиш тоа неизвестие да те спречи во твојата цел. Јас тоа чувство го имав и на второт ивф иако помина повеќе од година. Мислам дека пред секое ивф ќе се чувствуваме така и тоа е нормално, ама мора да се верува дека наредниот пат ќе биде се во ред.
И јас мислам да отидам до бг, мислам лично најдобро ќе се разберам со човекот(пошто имам мн работи за кажување (rolll) ) а и плус не сум била во бг. (laugh1) па таман да го видам.
Како и да одлучиш ја имаш мојата целосна подршка (a2) , а ако одлучиш да одмориш нарачај си чајче па ке си пиеме заедно. (joy)
ти праќам големи гушки и со нетрпение чекам да ни јавиш bfp и после едно слатко бебуле (b4) (kup)

Одговори

Return to “Разно за неплодноста”