Терапија од Слободан Тешиќ

Се што е поврзано со неплодноста, недоумици, како се справуваме, како да си помогнеме, природни средства за лекување неплодност итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
marinela999
Домашен член
Домашен член
Мислења: 898
Придружен: 14 Jun 2011, 18:32
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 6 пати

Re: Терапија од Слободан Тешиќ

Post by marinela999 » 09 Feb 2012, 22:38

Lejla еве овде ќе ти пишам да не ја мешаме темата. Јас не ги нарачав чаевите. Да ти кажам искрено читав по форумиве мн парови што биле го имаа раскажано нивното искуство како негативно и пишуваа дека сето тоа што тој го продава се купува за мн малку пари а не за 300евра. Се пишманив и мислам дека навистина не се вредни чаевите за толку пари. Имаа опишано како на Тешич му биле важни парите и по секоја цена сакал да им продаде и на сите истиот чај, (confus) !!!Малку кога побарав по интернет и ја најдов и рецептата од чајот што го давал, па може и сама да си ја купам.Ја имаа напишано девојки што ја пиеле. Ако ја сакаш ќе ти ја напишам тука па купи си ги чаевите од билна аптека. (kup)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Терапија од Слободан Тешиќ

Post by Lejla7 » 09 Feb 2012, 23:16

Дури да најдам кај си ми пишала Маринела ... се губам на овој форумов понекогаш (unsure) Рецептот за чаевите од Тешиќ го имам и јас, го најдов и јас на некој форум и да ти кажам летото пиев околу два месеци, ама после ја почнав процедурата за ин витрото и прекинав. Претходно не сакав да ти кажам дека многу не му верувам на Тешиќ бидејќи истата терапија ја дава на сите парови за да не те обесхрабрам бидејќи ми изгледаше решена да пробаш...извини.
Како и да е, купи си ги чаевите и пробај, внимавај само со жалфијата, мислам дека не смее да се пие повеќе од 8 недели - пишува на пакувањето. Маточина (пчелинок) има од Алкалоид, е само не знам кај да го побараш оној чај од здравец (geranium robertianum). Јас го барав овде ама не успеав да го најдам, па ми го донесоа пријатели од Австралија.
Моментално го пијам само чајот од здравец, читав дека и само тој благотворно делува на плодноста, без нус појави...а и имам две пакувања, па си велам да не стојат (thumbup)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Терапија од Слободан Тешиќ

Post by Debora » 10 Feb 2012, 00:01

Јас пред неколку год ги пиев чаевите и здравец купив од пазар, провери на Бит пазар на тезгите со треви.

marinela999
Домашен член
Домашен член
Мислења: 898
Придружен: 14 Jun 2011, 18:32
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 6 пати

Re: Терапија од Слободан Тешиќ

Post by marinela999 » 10 Feb 2012, 09:54

Lejla Debora фала на инфо. Па Лејла да некако бев цврсто решена, ама кога подразмислив и прочитав на интер. убаво сватив дека се за џабе фрлени пари (cry1) . Сега дури и некако си се чудам како мислев уште да тргнам за Белград, сама да одам (confus) !!Да па и јас миселв ако не сама да си купам и да си пијам и тоа не мора точно по неговиот распоред. Дека некаде читав па на некои парови и лошо им влијаела терапијата, дали ова е вистина незнам. Фала девојки, ќе купам некој чај, и среќа што се предомислив ќе дадев со се патот 500евра (ner) .

Mia85
Редовен член
Редовен член
Мислења: 377
Придружен: 06 Mar 2011, 23:11
Им се допаднал: 10 пати

Re: Терапија од Слободан Тешиќ

Post by Mia85 » 10 Feb 2012, 10:31

Zdravo od mene...Povekje vreme se obiduvavme ama tesko odese:))) Jas odev na masazi na janici i toplo vi gi preporacuvam...Posle 5 masazi ostanav trudna...Zenata koja gi pravi masazite ima okolu 75godini, se vika Mica i zivee kaj Kale. Poranesna doktorka od ginekologija. Cita medicinski naodi. Majkami nemozela isto a zabremeni i pred 27 godini ona i pomognala, jas go imav istiot problem i mene mi pomogna, pa eve sega si imam since preubavo:))) Mnogu ubavo go masira stomakot, delot kaj jajnicite, matka s etocno znae kaj da stisne sto da digne....kaj nea lesno se stignuva ima guzvicka, ama vredi da s epoceka....Pari mene ne mi zema, jas i ostaviv 1000ka...toplo vi j apreporacuvam...I ona dava caevi koi vo nikoj slucaj ne kostaat 300 evra, ama jas ne gi piev. Znam deka od bilna apteka me prati d ago kupam mislam deka se vikase macina treva, nesto taka bese.....Zenata e top, baska ne e nadrilekar, tuku profesionalec:))))Broj o dnea nemam, ama lesno se naogja...Na Kale koga odite nakaj novata ambasada, karsi kukjata na Esma Redzepova:) Nema utka

nenuska28
Нов член
Нов член
Мислења: 13
Придружен: 20 Feb 2012, 23:35

Re: Терапија од Слободан Тешиќ

Post by nenuska28 » 23 Feb 2012, 21:55

Mila85 bas mene me zainteresira za zenata kaj sto si odela ti,kazi mi kolku vreme trae masazata i kolku pati se odi,dali mora da se odnese dijagnoza od lekar?Ja nemam zasto nema nikakov problem ednostavno nema bfp za zal (sad1) ako mozes poveke da m upatis kako ide tretmanot ke ti bidam blagodarna

Bela
Домашен член
Домашен член
Мислења: 612
Придружен: 22 Sep 2011, 20:26
Му се допанале: 18 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Терапија од Слободан Тешиќ

Post by Bela » 23 Feb 2012, 22:33

Миа а дали чајот од таа мацината трева што ја зеде од билна аптека беше горчлив и дали се сеќаваш колку пари беше (a2)

Mia85
Редовен член
Редовен член
Мислења: 377
Придружен: 06 Mar 2011, 23:11
Им се допаднал: 10 пати

Re: Терапија од Слободан Тешиќ

Post by Mia85 » 24 Feb 2012, 09:35

Nenuska Masazata trae okolu 20 minuti, nemora da se nosi nisto od lekar ni jas nemav nikakov naod...6 meseci se obiduvavme ama nisto...se bese vo red...odi kje vidis deka kje ti pomogne.Cajot ne go piev ama znam deka ne e povekje od 300 denari...Vo bilna apteka go ima. Bitno e deka posle sekoja masaza morasa da se toplis, odnosno da nosis mider ili body...sekoga sd abide toplo vo delot na jajnicite...

nenuska28
Нов член
Нов член
Мислења: 13
Придружен: 20 Feb 2012, 23:35

Re: Терапија од Слободан Тешиќ

Post by nenuska28 » 24 Feb 2012, 16:30

Fala ti najmnogu Mia i da ti kazam ke odam da probam samo mislam deka treba da pocekam da dobijam i da mi zavrsi pa otposle da odam neli?a cajot sto ti go preporacala se vika macina treva?jas go barav po bilnive apteki go nema ostanuva uste na bitpazar kaj trevarite da go pobaram zasto citam deka i toj mnogu pomaga fala ti najmnogu (a2)

Bela
Домашен член
Домашен член
Мислења: 612
Придружен: 22 Sep 2011, 20:26
Му се допанале: 18 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Терапија од Слободан Тешиќ

Post by Bela » 24 Feb 2012, 16:42

Да Ненушка на Бит пазар го има, јас нарачав да ми го купат.

Одговори

Return to “Разно за неплодноста”