Од кого ја имате најголемата поддршка и утеха

Се што е поврзано со неплодноста, недоумици, како се справуваме, како да си помогнеме, природни средства за лекување неплодност итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Од кого ја имате најголемата поддршка и утеха

Post by Peperutka » 25 Nov 2010, 11:08

Јас од мм,свекрвами,мајка ми (love5)

lara26
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 04 Oct 2010, 13:48

Re: Од кого ја имате најголемата поддршка и утеха

Post by lara26 » 25 Nov 2010, 15:36

Од мм и од мајка ми а свекрва ми е секогаш тука да ме потсети дека ние сеуште немаме деца (hair)

Vera
Нов член
Нов член
Мислења: 86
Придружен: 10 May 2012, 00:03

Re: Од кого ја имате најголемата поддршка и утеха

Post by Vera » 16 May 2012, 00:10

uteha i podrska imam samo od majkami i setrami...

belomorka
Безрезервен форумски другар
Мислења: 2680
Придружен: 15 Sep 2011, 16:12
Му се допанале: 266 пати
Им се допаднал: 861 пати

Re: Од кого ја имате најголемата поддршка и утеха

Post by belomorka » 16 May 2012, 08:12

Малецка немој да се разочаруваш и немој уште сега да бараш утеха.мажите се чудни суштества (smile) па тие се мамини синови имаат чувства ама не се воспитани да ги изразат, да неречсм без осет. од мали се воспитани така заштитнички. сега има и исклучоци но мислам дека поголемиот процент не ги искажуваат своите чувства и загриженост. Не ти треба подршка од никој ние сме тука. Само оној кои го поминал истото може да те разбере.

koka
Домашен член
Домашен член
Мислења: 703
Придружен: 04 Nov 2010, 11:39
Му се допанале: 36 пати
Им се допаднал: 140 пати

Re: Од кого ја имате најголемата поддршка и утеха

Post by koka » 16 May 2012, 10:16

nekogas se prasuvam i samata kako moze da ima tolku ne custvitelni luge,mene mi se slucii moeto bebe da go zagubam vo 4 mesec togas bev mnogu razocarana najogolema podrska imav od mojot mas toj tolku me ohrabruvase ne me ostavi ni pet minuti sama a koga me gledase mene takva ke izlezese od sobata i skrisno placese sam bez da go vidam..zborot mi bese za svekrvite zolvite nekogas i sopstvenite majki mojata svekrva e tuka sekogas da me potceti deka site nasi vrsnici i drugari imat deca a nie nemame na sekoj zbor e toa i se mi vika bozem nie ne si go terame lekot isto i zolvami nema na koj nema kazano deka sum se ispustila i se oste nemame dete,nasata taga i bolka po dete e neizmerna no jas istata bolka ja gledam vo ocite na tatkomi svekormi i mojata sestra tie mi nemat ni zbor kazano na taa tema taka da ova e najlostto nesto a podrskata i utehata se mnogu potrebni jas bi rekla vaka:ako neznaes kako i sto da kazes podobro molci nestavaj benzin na ziv ogan...

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Од кого ја имате најголемата поддршка и утеха

Post by Lejla7 » 16 May 2012, 13:55

Апсолутно се согласувам со тебе Кока, мислам дека сите сме се нашле во ситуација со свекрва, золва или сл. како твојава, колку и да е добронамерно секој треба да си ја гледа својата работа, ако може да помогне, нека помогне, а ако не, нека не одмага...А за лековите препорачани од свекрва ми што ли не сум пробала само да и ја затворам устата и пак бла бла бла...тоа ти е. Веќе ги ставам сите такви на ignore. Да ни се живи и здрави мажите, ако не се тие (ner) (ner) (ner)
Не си единствена што се чувствува така ако ти е некаква утеха, и да знаеш-не вреди да се замараме со такви луѓе. (a2) (a2) (a2) Те гушкам

marinela999
Домашен член
Домашен член
Мислења: 898
Придружен: 14 Jun 2011, 18:32
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 6 пати

Re: Од кого ја имате најголемата поддршка и утеха

Post by marinela999 » 16 May 2012, 17:48

Само и јас би додала ваквите муабети од сите кои ви „одмогнуваат„ нека ви влезат во едно а нека ви излезат од друго уво. Па добро сигурно не треба они да кажат дека треба да се има дете, како ние да не знаеме. Бог да чува, па како може некој такво нешто да каже и покрај се што сите прават во врска со тој проблем (ner) (ner) (ner) !!!
Јас немам ваков проблем, сите во нашата фамилија знаат што се ни се случи и знаат дека и двајцата а посебно јас(што е нормално кога ние сме жени нели) дадовме се од себе за бебенце ама ете уште не сме успеале. Тоа не е кривица на никој од нас и никој нема право да суди. Јас имам голема подршка прво од мм,како и он од мене бидејќи и на нив им треба некој да ги бодри не само нас, од мајка ми од сестра ми, татко ми и свекрва ми и золва ми и пријателите. Сите се тука само уште бебчето да дојде (sad1) (smile)

snegulka83
Редовен член
Редовен член
Мислења: 446
Придружен: 14 Nov 2013, 12:15
Му се допанале: 87 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Од кого ја имате најголемата поддршка и утеха

Post by snegulka83 » 04 May 2014, 16:52

Најголема подршка имам од соругот а и тој од мене. Родителите не поджуваат секако и психички и финансиски кога ни треба.

Одговори

Return to “Разно за неплодноста”