Колку време се бориме со неплодноста?

Се што е поврзано со неплодноста, недоумици, како се справуваме, како да си помогнеме, природни средства за лекување неплодност итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
snegulka83
Редовен член
Редовен член
Мислења: 446
Придружен: 14 Nov 2013, 12:15
Му се допанале: 87 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Колку време се бориме со неплодноста?

Post by snegulka83 » 04 May 2014, 16:34

За нашата дијагноза знаеме веќе 8 месеци. Претходно една година пробувавме за дете а во брак сме 2 и пол години.

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Колку време се бориме со неплодноста?

Post by sweety » 06 Dec 2014, 11:14

Ние две и пол години сме во брак, од кои до сега една година и еден месец интензивно како пробуваме, а претходно така три четири месеци кога како, ама до април ќе има две години од кога прв пат пробавме па сега јас незнам како да си рачунам дали две или година и некој месец , али тоа не е е битно, битно е дека сеуште нема (b4)

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Колку време се бориме со неплодноста?

Post by RedRose30 » 06 Dec 2014, 11:20

Три и пол години (bu)

anonimna123
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 27 Nov 2014, 00:06
Им се допаднал: 9 пати

Re: Колку време се бориме со неплодноста?

Post by anonimna123 » 06 Dec 2014, 23:40

10 god borba so sterilitet tri inseminacii neuspesni dve invitra so neuspesni bremenosti e nemozam poveke da izdrzam vo taa borba sto se ne napravivme i nema toa e

Одговори

Return to “Разно за неплодноста”