Дали другите знаат за вашиот проблем со неплодноста

Се што е поврзано со неплодноста, недоумици, како се справуваме, како да си помогнеме, природни средства за лекување неплодност итн.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Дали другите знаат за вашиот проблем со неплодноста

Post by sweety » 06 Dec 2014, 11:24

До сега никој не знае освен овде на форумот и една моја близка пријателка што лани поминуваше низ ова, е сега не е дека се срамам да кажам дека има некој проблем не е тоа него сакам јас самата да се заштитам од прашања, од озборувања и ја одбегнувам таа тема колку можам , на нашите родители не сме ни спомнале дека правевме некој испитувања,не сакам уште сега да ги секирам кога треба ќе дознаат, со мајка ми сум мн блиска но најмногу ме боли да зборувам со неа на оваа тема бидејќи и она доста се измачила додека да ме добие мене десет години водила борба со неплодноста и сега ако и кажам дека јас почнав со испитувања не сакам да ја секирам, и така се си голтам и си држам во себе.

anonimna123
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 27 Nov 2014, 00:06
Им се допаднал: 9 пати

Re: Дали другите знаат за вашиот проблем со неплодноста

Post by anonimna123 » 06 Dec 2014, 16:23

Da ne krijam od nikoj bidejki ovde se vo prasanje 10 godini borba pomagam na nekoj so sto mozam okolu neplodnosta i toa e

Одговори

Return to “Разно за неплодноста”