Испитување на резерва на јајце клетки

Кои испитувања се праваат во случај на неплодност, резултати од испитувањата на неплодност и што потоа.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
sky diver
Нов член
Нов член
Мислења: 16
Придружен: 15 Mar 2012, 12:53
Location: kumanovo

Re: Испитување на резерва на јајце клетки

Post by sky diver » 30 Mar 2015, 12:07

i jas ispitav AMH me cinese 3500 mkd vo hemolab. Rezultatite se sledni : 7.24 ng/mL i objasnuvanje: odlicno socuvana ovarijalna rezerva. Ispituvanjeto go napraviv poradi dve neuspesni in vitra, i poradi mal broj na punktirani jajce kletki prviot pat 9 a vtroiot 8.
cekam uste nekoi ispituvanja od imunoloski karakter pa ke odam na konsultacija.

Miki
Домашен член
Домашен член
Мислења: 600
Придружен: 09 May 2012, 17:27
Му се допанале: 33 пати
Им се допаднал: 133 пати

Re: Испитување на резерва на јајце клетки

Post by Miki » 31 Mar 2015, 11:15

sky diver wrote:i jas ispitav AMH me cinese 3500 mkd vo hemolab. Rezultatite se sledni : 7.24 ng/mL i objasnuvanje: odlicno socuvana ovarijalna rezerva. Ispituvanjeto go napraviv poradi dve neuspesni in vitra, i poradi mal broj na punktirani jajce kletki prviot pat 9 a vtroiot 8.
cekam uste nekoi ispituvanja od imunoloski karakter pa ke odam na konsultacija.
Не разбирам... кој рече дека 9 или 8 пунктирани ј.к. се малку ? (confus) А колку се очекува?!?!

only44you
Редовен член
Редовен член
Мислења: 305
Придружен: 21 Sep 2014, 00:49
Му се допанале: 278 пати
Им се допаднал: 95 пати

Re: Испитување на резерва на јајце клетки

Post by only44you » 04 May 2015, 17:10

Sakav samo da znaete i ovaa informacija da ja spodelam so vas... FSH pred mesec i pol mi bese 12.7, pa pocnav da konsumiram smokvi vo maslinovo maslo i denes eve povtorno go ispitav FSH pa bese namaleno na 8.3 dance

Imajte ubav den (smile)

Одговори

Return to “Испитувања на неплодност”