Трајна неплодност на мажот

Кои испитувања се праваат во случај на неплодност, резултати од испитувањата на неплодност и што потоа.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
nadesh
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 28 Jul 2014, 22:25

Re: Трајна неплодност на мажот

Post by nadesh » 30 Jul 2014, 09:41

Здρаво на сите :)Нова сум на фоρумот ама ве следам повеκе вρеме насиот пρоблем е азоспеρија со висоκ фсх :( Изледа κе тρеба да одиме на доноρ.Κеκе пишуваш пρетходно деκа од фондот ви одобρиле ваучеρ за со доноρ... јас знам деκа ин витρото е пρеκу фондот а доноρот се плаκа пρиватно те молам за одговоρ :)

nadesh
Нов член
Нов член
Мислења: 6
Придружен: 28 Jul 2014, 22:25

Re: Трајна неплодност на мажот

Post by nadesh » 30 Jul 2014, 10:01

Миличκа за дρ. Чедо јас имам слушнато деκа е многу добаρ стρучњаκ за машκа неплодност поззз

bokace
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 01 Nov 2014, 14:23

Re: Трајна неплодност на мажот

Post by bokace » 15 Apr 2015, 12:36

Maz mi ima dijagnoza azoospermija.
Od ispituvanja napravuvme krvna slika, urinokultura spermokultuta , dva spermogrami i na kraj biopsija .
Biopsijata se pokaza odlicna no vo drzavna bolnica ne zamrznuvale materijal i sega vtora biopsija za invitro ni baraat na privatno.

bambi87
Нов член
Нов член
Мислења: 67
Придружен: 18 Jan 2014, 22:24
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 2 пати

Re: Трајна неплодност на мажот

Post by bambi87 » 10 Jan 2016, 00:56

 ! Message from: Пеперутка
Пишуваме кирилица,тоа е новото правило на форумот
Zdravo na site..Dobra e ovaa tema i korisna za site sto go imam ovoj problem.I jas i mm ke odime na oploduvanje so donor toa ni e edinstvena sansa za da si imame bebence.Vo Sistina se plaka donorot nad 500 eur vo zavisnost od kolicinata na materijalot koj e potreben i karakteristikite na donorot..Dajte ve molam vie sto ste imale vakvo iskustvo spodelete so nas, ke ni bide od pomos a i so toa ke gi ohrabrime onie koi sto seuste ne sobrale hrabrost za ivf so donor a toa im e edinstvena moznost za bebce (b4) ....Ve molam spodelete iskustva ....Vi blagodaram odnapred (a2)

Одговори

Return to “Испитувања на неплодност”