Од кој лекар сте најзадоволни?

Кои испитувања се праваат во случај на неплодност, резултати од испитувањата на неплодност и што потоа.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
iva-iva
Нов член
Нов член
Мислења: 94
Придружен: 03 Dec 2013, 17:59
Му се допанале: 16 пати
Им се допаднал: 25 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by iva-iva » 27 Dec 2013, 01:54

Презадоволна сум од др Кристинка Пајакова - Плодност, битно ми е гинекологот да е женско, а исто така битно е и да имаш доверба во гинекологот. Конечно пронајдов најдобар доктор за мене :) после долгата потрага :) сепак сега сум сигурна дека моето најмило, прегледите, а здравје боже и пораѓајот (најболниот и најубавиот чин) се во сигурни раце, па со господ напред...

Da4i
Нов член
Нов член
Мислења: 21
Придружен: 05 Dec 2013, 20:48
Им се допаднал: 4 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by Da4i » 04 Jan 2014, 00:31

Бидејќи имав абортус толку се разочарав што не ни сакав да одам на лекар повеќе...Но кога одитов кај Др.Таше во Плодност некако со неговата харизма,со неговиот однос ко пациентите ме врати малку во живот и ми даде надеж за повторна радост...Правам таму испитувања и засега се е супер па се надевам и до крајот (smile)

Mimi Bella
Редовен член
Редовен член
Мислења: 258
Придружен: 04 Jul 2013, 11:06
Му се допанале: 100 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by Mimi Bella » 04 Feb 2014, 19:55

Лејла еве овде одговори ми (smile) ме интересираат цените во ординацијата на Органџиски за основните прегледи, ПАП тест, микробиолошки испитување,ехо... дали се закажува и дали веднаш ги даваат резултатите? (a2)
Прашањето директно го нагласив за Лејла зошто веке дискутиравме за ова, но секеко ако некој друг има информации нека ги сподели (smile)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by Lejla7 » 05 Feb 2014, 08:57

Кога одев кај нив во 2011 Папот беше 1500 со колпоскопија, а резултати за една недела. Знам дека хормоните се по 800 денари секој, а истиот ден за два-три саати ти даваат резултати. Ехото е 4Д и тоа доста добар апарат, и ако се сеќавам ехо прегледот беше 2000 денари. Сперограмот беше 2000 денари.
Се закажува и не се чека обично, но ако има гужва, секако малку ќе почекаш. Кога ќе закажуваш, можеш и да си прашаш за цената на тоа што те интересира, да не се смениле од кога бев јас.
Од ехото и од Папот бев многу задоволна, на ехо ме гледаше скоро пола саат. И убави снимки добив, цела А4 страница.
Имам правено таму и инсеминации кои ме коштаа по 6000 денари со спермограм.

imence
Нов член
Нов член
Мислења: 4
Придружен: 30 Apr 2014, 17:15

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by imence » 30 Apr 2014, 17:40

Досега сум имала два спонтани, и стравувам од тоа повторно да ми се случи... многу внимавам сега на тоа кај кој доктор сум, па моментално сум кај Таше и искрено ми се допаѓа тоа како соработуваме (smile)

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by Branka » 12 Jan 2015, 19:33

Dr. Korunoski i Dr. Suzana Kostovska. The best :)

happiness
Домашен член
Домашен член
Мислења: 746
Придружен: 02 May 2014, 21:37
Му се допанале: 221 пати
Им се допаднал: 269 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by happiness » 21 May 2015, 22:34

Doktor Ruse od Bitola
Od nego doznav deka sum bremena ,a i poroduvanjeto beshe super mnogu mi pomogna ima igolemo iskustvo
Bremenosta mi ja sledeshe dr Toni Atanasievski -Bitola beshe epten posveten site pregledi bea detalni neshto kako skrining :) epten zadovolna...
A da , me prakashe da ispituvam dali krv, ili bris ili... Samo koga imashe potreba, krv ispitav samo 2-3 pati vo cela bremenost brisovi 2 pati se ostanato beshe exo na 3-4 nedeli i sledenje na bebush kako napreduva (pipi)

P.s imashe nekoja forumka sto prasuvase za doktor vo bt eve moja preporaka

Одговори

Return to “Испитувања на неплодност”