Од кој лекар сте најзадоволни?

Кои испитувања се праваат во случај на неплодност, резултати од испитувањата на неплодност и што потоа.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
lide86
Нов член
Нов член
Мислења: 75
Придружен: 10 Aug 2013, 16:27
Му се допанале: 14 пати
Им се допаднал: 40 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by lide86 » 03 Oct 2013, 18:41

Василиј јас имам многу позитивно искуство со др. Димитров од Ремедика, навистина голем стручњак, мене ме правеше операција кога работеше на клиника и тогаш беше многу љубезен, а камоли сега на приватно... исто една пријателка одеше кај него во Ремедика и заедно успееа да ја доносат бременоста која беше многу ризична...

Maaja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 343
Придружен: 23 Apr 2013, 18:52
Му се допанале: 116 пати
Им се допаднал: 97 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by Maaja » 03 Oct 2013, 23:30

Најдобар доктор си зборувам лично за мене е д-р Таше Трпчевски и д-р Влатко Ѓоргиевски (thumbsup) Не можам за останатите доктори во систина ремедика или др да кажам ништо затоа што немам искуство со нив! Ама дефинитивно за мене Плодност е болница број еден. Многу ми е жал кога ќе слушнам негативно искуство со било кој доктор, сочувствувам со сите бидеќи сите се бориме за истата цел. Но јас имам само позитивни пофалби посебно за таше, према мене бил многу коректен и општо што се вика од чистачка до доктор во плодност се многу фини и спремни да ти помогнат или услужат во секое време! Господ здравје за понатаму ако дојдам до ИВФ сигурно ќе биди во Плодност кај Таше.

Vasilij
Нов член
Нов член
Мислења: 67
Придружен: 29 Sep 2013, 23:13
Му се допанале: 39 пати
Им се допаднал: 29 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by Vasilij » 04 Oct 2013, 11:08

lide86 wrote:Василиј јас имам многу позитивно искуство со др. Димитров од Ремедика, навистина голем стручњак, мене ме правеше операција кога работеше на клиника и тогаш беше многу љубезен, а камоли сега на приватно... исто една пријателка одеше кај него во Ремедика и заедно успееа да ја доносат бременоста која беше многу ризична...
Фала за препорака лиде86 (kup) може и кај него да отидам на консултации.Не се знае никогаш кој може највише да помогне...

Martinka
Член
Член
Мислења: 114
Придружен: 16 Apr 2013, 11:21
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 57 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by Martinka » 04 Oct 2013, 11:20

Дали некоја од вас има искуство со др.Елена Петрова од Ремедика...Јас од оваа година почнав да одам кај неа, па вака ми се гледа ок...

brm_brm
Член
Член
Мислења: 190
Придружен: 25 Mar 2013, 19:04
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 13 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by brm_brm » 29 Oct 2013, 14:43

Лазаревски или Ивановски од Систина за неплодност???
Ваше искуство....

sju
Член
Член
Мислења: 155
Придружен: 19 Apr 2012, 14:26
Му се допанале: 28 пати
Им се допаднал: 68 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by sju » 29 Oct 2013, 14:50

Mene prvata bremenost mi ja vodese Dr. Mitko Ivanovski. Toj isto taka me porodi. Mnogu pozitiven covek, segadjija, objektiven i se naj naj za nego. Vo vrska so neplodnost nemam licno iskustvo no znam deka e vrven profesionalec. Sega pak kaj nego ke vodam bremenost i za nishto na svetot ne go menuvam!

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by anabejbi » 29 Oct 2013, 15:11

brm_brm wrote:Лазаревски или Ивановски од Систина за неплодност???
Ваше искуство....
Кај двајцата имам одено и се добри нема да згрешиш кај кој и да одиш, Митко е комуникативен повеќе.

koka
Домашен член
Домашен член
Мислења: 703
Придружен: 04 Nov 2010, 11:39
Му се допанале: 36 пати
Им се допаднал: 140 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by koka » 29 Oct 2013, 17:21

kaj dr.organziski odev godina ipol zadovolna bev no koga trebase da gi dade site rezultati napravni kaj nego ne mi gi dade,kaj dr tase otidov ednas i nema da mi tekne nikogas mnogu alcen covek barem jas taka go imam proceneto sega odam kaj dr.Mitko Ivanovski so seta usta i od srce mozam da kazam super covek najprvo i prekrasen doktor mnogu sum zadovolna od nego

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by imambebe » 30 Oct 2013, 09:36

Ин витрото го правев кај Митко Ивановски, бременоста ја водев кај него, дефинитивно не го менувам, докторов е прекрасен. Здравје и за второ пак кај него.

Happy^_^
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2265
Придружен: 28 Mar 2013, 11:47
Му се допанале: 206 пати
Им се допаднал: 1170 пати

Re: Од кој лекар сте најзадоволни?

Post by Happy^_^ » 01 Nov 2013, 21:13

Како што разбрав Митко Ивановски не е само др. за инвитро може секој да отиде кај него?

Одговори

Return to “Испитувања на неплодност”