Скриен шеќер

Кои испитувања се праваат во случај на неплодност, резултати од испитувањата на неплодност и што потоа.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Скриен шеќер

Post by Vesela » 09 Feb 2015, 15:47

Genikologot me prati da ispitam skrien seker Bidejki veke podolgo vreme mi izostanuva ovulacijata. Zakazav za sreda i kevidime. NA telefon sestrata mi kaza denes I utre da go opteretuvam organizmot so jaglehidrati I da jadam dnevno po 100 gr cokolado ( mene pa edno tesko sto mi padna:):):):). Aj ke vidime vo sreda pa ke vi pisam kako sum pominala :)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Скриен шеќер

Post by Lejla7 » 09 Feb 2015, 16:47

Ama slatko me iznasmea (rolll) (rolll) (rolll) Krkaj cokolado tamu po doktorska preporaka i uzivaj oti vakvi raboti ne dozvoluvaat sekoj den (rolll)

I neka e se vo red (bu)

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Скриен шеќер

Post by Branka » 06 Apr 2015, 21:13

Vesela sto se sluci so skrieniot seker? I jas sum so taa problematika pa zatoa te prasuvam (smile)

Теа22
Нов член
Нов член
Мислења: 90
Придружен: 09 Feb 2017, 12:44
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 47 пати

Re: Скриен шеќер

Post by Теа22 » 20 Feb 2017, 17:41

Значи вака и јас имам скриен шекер и пиам метформин и спиролактон 1 дневно значи заедно попладне и метформин само навечер значи после јадење ги пиам да речеме скоро година ипол две и многу сум ослабена некои добри 10 кг менструацијата мие во ред фала богу само што незнам дали да ги пијам сеуште или пак не иам закажано на 8ми март на ендокринологија па дај боже со некои убави резултати да ме израдуваат

Одговори

Return to “Испитувања на неплодност”