Хистероскопија

Кои испитувања се праваат во случај на неплодност, резултати од испитувањата на неплодност и што потоа.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Хистероскопија

Post by Радост » 20 Apr 2016, 10:03

 ! Message from:
Пишуваме кирилица!

anonimna123
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 27 Nov 2014, 00:06
Им се допаднал: 9 пати

Re: Хистероскопија

Post by anonimna123 » 20 Apr 2016, 23:00

Добро напишав јас оти компјутерот ми е нов скоро го купив и немам на него фонтови сеуште

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Хистероскопија

Post by Branka » 24 Jul 2016, 21:05

Поради непроодност на двата јајцеводи ми рекоа дека треба да се прави хистероскопија? Дали тоа значи дека треба и лапараскопија да се прави?

ludaa1
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 04 Sep 2021, 23:07

Re: Хистероскопија

Post by ludaa1 » 04 Sep 2021, 23:16

здраво ме интерсира кога е наредната менструација по извршена хистероскопја бидејки веќе ми доцни неколку дена

Одговори

Return to “Испитувања на неплодност”