Хистероскопија

Кои испитувања се праваат во случај на неплодност, резултати од испитувањата на неплодност и што потоа.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Хистероскопија

Post by Vesela » 29 Apr 2014, 09:34

Искрено незнам зошто тогаш ме клукаа со хормнони (confus) . После 4 години повтроно правев ( за истата работа -полипот) во ремедика таму не ми даваа ништо да пијам, После 3 ден од циклус ми ја направија хистероскопијата (confus) .

snegulka83
Редовен член
Редовен член
Мислења: 446
Придружен: 14 Nov 2013, 12:15
Му се допанале: 87 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Хистероскопија

Post by snegulka83 » 29 Apr 2014, 10:27

На отпусната лист ми пишува што е правено и каков бил септумот, плус ми дадоја и цд на кое е снимена интервенцијата.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Хистероскопија

Post by Lejla7 » 29 Apr 2014, 11:24

А каде ја правеше ти Снегулка? Заборавив. Многу професионално ова

snegulka83
Редовен член
Редовен член
Мислења: 446
Придружен: 14 Nov 2013, 12:15
Му се допанале: 87 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Хистероскопија

Post by snegulka83 » 29 Apr 2014, 11:53

Во Плодност кај др.Таше. Досега не сум била на друго место.

animani
Нов член
Нов член
Мислења: 42
Придружен: 12 Mar 2014, 12:37
Им се допаднал: 1 time

Re: Хистероскопија

Post by animani » 30 Apr 2014, 01:06

mene Trajkovski mi dade mikrogenon da pijam od 2 den od ciklus na 2 ri maj ke odam da zakazam pa so gospod napred i ova da pomine nemam poveke nervi......pozzz do site i blagodaram za odgovorite

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Хистероскопија

Post by Vesela » 30 Apr 2014, 13:22

И во Ремедика даваат ЦД со интервнцијата. За тие пари и филм ќе снимаат (laugh1) (laugh1) (laugh1)

imence
Нов член
Нов член
Мислења: 4
Придружен: 30 Apr 2014, 17:15

Re: Хистероскопија

Post by imence » 30 Apr 2014, 17:32

И Сестрата на мм правеше хистероскопија во Плодност кај др. Таше и отстранија септум на матката. Целиот септум и беше отстранет. Немаше болки и ништо невообичаено. (smile)

animani
Нов член
Нов член
Мислења: 42
Придружен: 12 Mar 2014, 12:37
Им се допаднал: 1 time

Re: Хистероскопија

Post by animani » 27 May 2014, 10:05

zdravo.Pravev histeroskopija pred edna nedela ,krvarev samo 1 den i toa malku nemav nikakvi bolki.Denes na osmi den od intervencijata koga se razbudiv osetiv kako nekoj iscedok i koga vidov vo wc edna kapka krv imase na gakite i koga se izbrisav kako da mi e kraj na ciklus a posle nisto bledo roze,Inace pred intervencijata mi dade doktorot mikrogenonn koj mi rece da go pijam 15 dena i posle intervencijata.Go pijam a se pojavi krv.Dali nekoj imal vakvo iskustvo.Mnogu se plasam.Pozdrav.

Martinka
Член
Член
Мислења: 114
Придружен: 16 Apr 2013, 11:21
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 57 пати

Re: Хистероскопија

Post by Martinka » 15 Aug 2014, 15:18

Ми закажаа хистероскопија и лапараскопија на 5 септември на клиника..хсг кое го правев покажуваше непроодни јајцеводи и хидросалпинг...некој ваш совет за пред интервенцијата?

snegulka83
Редовен член
Редовен член
Мислења: 446
Придружен: 14 Nov 2013, 12:15
Му се допанале: 87 пати
Им се допаднал: 102 пати

Re: Хистероскопија

Post by snegulka83 » 15 Aug 2014, 15:34

Маринка многу среќа и се да помини во најдобар ред. Пиши како си поминала. Јас немам правено лапароскопија туку само хистероскопија и поминав многу лесно без никакви болки. Уште од следниот ден ми беше како ништо да не се случило. Претходно немав никаква подготовка и не примав ништо. Правев на 5 ден од циклус.

Одговори

Return to “Испитувања на неплодност”