Хистероскопија

Кои испитувања се праваат во случај на неплодност, резултати од испитувањата на неплодност и што потоа.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Хистероскопија

Post by Радост » 20 Apr 2016, 10:03

 ! Message from:
Пишуваме кирилица!

anonimna123
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 27 Nov 2014, 00:06
Им се допаднал: 9 пати

Re: Хистероскопија

Post by anonimna123 » 20 Apr 2016, 23:00

Добро напишав јас оти компјутерот ми е нов скоро го купив и немам на него фонтови сеуште

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Хистероскопија

Post by Branka » 24 Jul 2016, 21:05

Поради непроодност на двата јајцеводи ми рекоа дека треба да се прави хистероскопија? Дали тоа значи дека треба и лапараскопија да се прави?

ludaa1
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 04 Sep 2021, 23:07

Re: Хистероскопија

Post by ludaa1 » 04 Sep 2021, 23:16

здраво ме интерсира кога е наредната менструација по извршена хистероскопја бидејки веќе ми доцни неколку дена

moonlight94
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 01 Oct 2022, 15:39

Re: Хистероскопија

Post by moonlight94 » 01 Oct 2022, 16:01

Здраво. Само што се зачленив на форумов, ова ми е првиот пост. Во петок сум на ГАК на преглед, имам две ендометриозни цисти, едната поголемка... Не знам дали ќе треба хистероскопија ама лапароскопија сигурно. Какво искуство имате со лапароскопија? После колку дена ќе можам да функционирам нормално и да се вратам на работа? Ќе правам на државно, знам фондот покрива но кои трошоци остануваат на мене? За лежењето, за лекови (инфузии)? Воопшто ќе ми биде прва операција во животот па донекаде и се плашам ама само нека помине, нека се среди сè.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Хистероскопија

Post by Debora » 03 Oct 2022, 16:06

Здраво Moonlight Добродојде (dobr) За жал форумов е прилично пуст, па веројатно нема да добиеш одговор. Има тема за лапароскопија, можеби ќе најдеш во неа нешто што ќе ти биде од полза, еве линк viewtopic.php?f=23&t=475
Со лесно да помине се и што поскоро да ги добиеш саканите резултати. (smile)

Одговори

Return to “Испитувања на неплодност”