Мојата успешна инсеминација

Инсеминација, нашите искуства со инсеминација, како се прави, каде да се прави инсеминација.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Мојата успешна инсеминација

Post by Sashka » 17 Feb 2013, 19:17

Честиткииии (con) (rad) (rad) (rad)
Ти посакувам лесна, школска бременост и да си уживаш во неа, а за 9 месеци да си го гушкаш твоето слатко бебенце (joy) (joy) (joy)

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Мојата успешна инсеминација

Post by imambebe » 17 Feb 2013, 19:32

Cestitki monicka, kolku ubavo, koga najmalku se nadevame si se redat kockite, da si imas ubava i lesna bremenost, cestitki uste ednas (con) (con) (con)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1285 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Мојата успешна инсеминација

Post by Lejla7 » 17 Feb 2013, 19:54

Многу се радувам кога читам вакви приказни (rad) (rad) (rad) Моничка, ти честитам уште еднаш и ти посакувам најпрекрасни 9 месеци, браво (rad) (rad) (rad)

Вие девојки кои сте успеале со инсеминациите и ин витрата, знаете ли со каква надеж и упорност не исполнувате и нас долгогодишните борци? (smile) Ви благодариме (kup)

Petra
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2039
Придружен: 17 Nov 2009, 20:50
Location: God's Kingdom
Му се допанале: 1044 пати
Им се допаднал: 729 пати

Re: Мојата успешна инсеминација

Post by Petra » 18 Feb 2013, 00:32

Честиткииииииииии Моничка! (con) (con) (con)
Како не ќе ги напишеш сите детали, фала ти што го сподели твоето искуство со нас. (love5) Со каква радост го читав постот. (rad) (rad) (rad)
Со лесно нека мине целата бременост, а после ќе си се гушкате со бебушот. (love5) (lovet) (bu) (bu) (bu)

Monicka
Нов член
Нов член
Мислења: 40
Придружен: 24 Nov 2012, 13:01
Му се допанале: 36 пати
Им се допаднал: 36 пати

Re: Мојата успешна инсеминација

Post by Monicka » 18 Feb 2013, 14:18

Фала ви милички, ви посакувам на сите кои секој месец се надеваат на bfp што побрзо да ви се оствари сонот. Јас како што кажав немав ни најмала надеж, а доживеав успех одма после првиот обид. Бев на лекар денес, сеуште ништо не се гледа, рано е, но ми зема крв и резултатите покажаа присуство на hcg и следната недела одам пак да ме види на ултразвук.
Puflice драга јас не живеам во Македонија, инсеминацијата ја правев овде во Австрија. Едвај чекам сега да порасне мешето да можам да си го галам (t3) (joy)

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Мојата успешна инсеминација

Post by Branka » 20 Jun 2015, 21:33

Ajde da ne ima poveke na temava :)

Одговори

Return to “Инсеминација”