Ќе правам инсеминација

Инсеминација, нашите искуства со инсеминација, како се прави, каде да се прави инсеминација.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5852 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Ќе правам инсеминација

Post by Debora » 16 Sep 2014, 11:32

Со среќа Милена15 и така да биде, Господ да е со тебе и да ја благослови посапката - па да се пишеш во темата за успешни инсеминации. (smile) (bu)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1285 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Ќе правам инсеминација

Post by Lejla7 » 16 Sep 2014, 14:05

Со среќа Милена (bu) Се да оди како подмачкано и да се израдуваш најмногу (bu)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Ќе правам инсеминација

Post by Filigran » 16 Sep 2014, 15:21

Милена со среќа нека е инсеминацијата, да се пофалиш со најубавиот резултат (grupna-gushka)

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Ќе правам инсеминација

Post by anabejbi » 16 Sep 2014, 19:51

Со среќа Милена15 (big-hug)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Ќе правам инсеминација

Post by sweety » 16 Sep 2014, 19:55

Со среќа милена да имаш позитивен исход

s.86
Нов член
Нов член
Мислења: 33
Придружен: 10 Aug 2011, 21:43
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 10 пати

Re: Ќе правам инсеминација

Post by s.86 » 18 Sep 2014, 16:24

zdr devojki vi pisav pred nekoj den eve me povtorno.Vo ponedelnikot bev kaj doktorot me pregleda i rece mali bile folekulite vo ponedelnik pak treb ada odam,no se mislese dali da pravime HSG ili ne bidejki prethodno veke imav dve bremenosti koj za zal zavrsija so spontan.sakam vase mislenje dali da mu kazam da pocekame do nareden mesec za HSG ili da prifatam inseminacija odma.mesecov veke mi pominaa denovite za HSG.pozz (big-hug)

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Ќе правам инсеминација

Post by RedRose30 » 18 Sep 2014, 21:22

Миличка мислам дека оваа одлука ти и докторот ќе ја донесете, но за што и да се решиш, нека биде со успех (a2)

imambebe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1603
Придружен: 30 Apr 2011, 00:18
Му се допанале: 216 пати
Им се допаднал: 588 пати

Re: Ќе правам инсеминација

Post by imambebe » 21 Sep 2014, 13:55

Со среќа Милена15, да биде успешна (bu)
s.86 се согласувам со редроуз

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5852 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Ќе правам инсеминација

Post by Debora » 22 Sep 2014, 18:29

С86 што решивте? Ќе правиш ли месецов инсеминација?

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: Ќе правам инсеминација

Post by milena15 » 22 Sep 2014, 20:55

Fala vi na site devojki od se srce , se nadevam deka konecno ke se izraduvam i jas :)
Na rezultatite od briservite imam kandida a dodusa imam i simptomi za nea moram da ja resam dodeka dobijam, sega samo me buni toa sto mene prolaktinot mi bese pod 1 mi se simnal epten od dostineksot i mi go prekinaa. Pa me jade janza da ne ne treba da e tolku nizok..ne znam dali da trknam do endokrinologot kaj sto odam da ja prasam , sto mislite imate li iskustvo nekoe vakvo? Mitko nisto ne mi spomna deka ke pravi problem a jas kako i sekogas izumiv da prasam (ner)

Одговори

Return to “Инсеминација”