Инсеминација

Инсеминација, нашите искуства со инсеминација, како се прави, каде да се прави инсеминација.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Инсеминација

Post by Lena_nela » 29 Nov 2015, 10:29

Aneance ти посакувам овај пат да завршиш со едно (b4) во мешето
(grupna-gushka)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5852 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Инсеминација

Post by Debora » 02 Dec 2015, 13:03

Анеанче со среќа, од срце ти посакувам успешна инсеминација. (a2)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Инсеминација

Post by borjana » 03 May 2016, 13:34

денес направив инсеминација. 6 000 000 изолирани испливани здрави и прави (ама мислам малку се) и имало леукоцити а спермограмот пред 20 дена без леукоцити нешто чудно.17 ден денес имав милион фоликули цисти па цекавме да се ресорбираат сега останаа два на лев еден и на десен друг фоликул 19мм и 18 мм вчера беа. Искрено не се надевам, а плус имам и кандида. Има ли некој со успешна инсеменација да се јави колку за утеха ми треба (tongue)

DemetraD
Член
Член
Мислења: 210
Придружен: 05 Nov 2011, 11:24
Му се допанале: 31 пати
Им се допаднал: 36 пати

Re: Инсеминација

Post by DemetraD » 03 May 2016, 13:42

Се јавувам (laugh1) Имав успешна имсеминација пред 4 год кога најмалку се надевав и тоа со 2 милиони сперматозоиди така да не губи надеж не знаеш кога ке те изненадат bfp

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Инсеминација

Post by borjana » 03 May 2016, 13:54

(joy) (joy) dance dance dance dance (joy)
Како чаша вода во пустина ми дојде ова фала ти мноооогу. јас искрено не се надевам дека ова е 17 ден плус ми се мота у глава да не имаме некоја бактерија.... или леукоцитите се од кандидата... кој ќе чека 15 денови.мене од кондомите и се ствара некоја алергија а на преглед отидам после сум парче доле.ајде како сака бог така нека биде. Фала ти најмногу

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Инсеминација

Post by SMESKO » 03 May 2016, 16:00

Борјана мила ти посакувам bfp да си видиш во скоро време....ти ја праќам целата среќа на овој свет (a2)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Инсеминација

Post by borjana » 03 May 2016, 16:17

фала мнооогу Смешко но изгледа дека е многу тешко овој пат

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Инсеминација

Post by SMESKO » 03 May 2016, 17:06

Верувај во чуда (l2) кога најмалку очекуваш и се надеваш,остави на Господ,тој си знае (racinja)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5852 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Инсеминација

Post by Debora » 03 May 2016, 21:35

Борјана јас ќе чекам позитивен тест од тебе. (a2)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Инсеминација

Post by borjana » 03 May 2016, 22:06

(l2) (l2) (l2)
Многу ти благодарам Дебора

Одговори

Return to “Инсеминација”