Инсеминација

Инсеминација, нашите искуства со инсеминација, како се прави, каде да се прави инсеминација.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Инсеминација

Post by SMESKO » 15 May 2016, 10:08

(big-hug) (a2)

Evicka10
Нов член
Нов член
Мислења: 10
Придружен: 15 May 2016, 00:23
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 16 пати

Re: Инсеминација

Post by Evicka10 » 15 May 2016, 23:48

Борјана, немој да се се разочаруваш, јас имав 2неуспешни инсеминации,за на крајот останам природно трудна. Ослободи ја психата и уживај, кај мене тоа беше пресудно... (big-hug)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Инсеминација

Post by borjana » 16 May 2016, 00:07

Утре ќе одам по историјата и ке проверам преку крв.со оглед на тоа што е правена на 17 ден рано е да покаже ма тест по 11 12 денови.секогаш во човек останува една трошка надеж. Фала ви девојчиња мн ми значи ова

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Инсеминација

Post by Maceto » 16 May 2016, 14:03

Борјана чекаме убави вести, а јас на тестови толку рано што се прават не верувам,кај мене беше негативен тест а имаше бременост и тоа демек најскапиот од аптека го купив,така да провери си преку крв и да ни пишеш обавезно (big-hug)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Инсеминација

Post by borjana » 16 May 2016, 14:42

Денес отидов по историјата а утре у 2 ми рекоа дека преку крв ле ми испитаат.градите престанаа да ме болат тоа ме паничи а у саботаѕа требаше да добијам до тогаш имав болни гради. Во исчекување сум.немам ни еден симптом

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Инсеминација

Post by SMESKO » 16 May 2016, 16:52

Борјана пристигнува изненадување,јас се надевам дека се работи за убаво поклонче спаковано и отпаковано за 9 месеци (part)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Инсеминација

Post by SMESKO » 17 May 2016, 11:46

Борјана денес станав со помисла на тебе,пиши какви ќе бидат резултатите јас се молам за тебе (prayer)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Инсеминација

Post by borjana » 17 May 2016, 12:04

Ме наежи со ова што мислиш на мене.за неколку сати ќе знаемњ

DemetraD
Член
Член
Мислења: 210
Придружен: 05 Nov 2011, 11:24
Му се допанале: 31 пати
Им се допаднал: 36 пати

Re: Инсеминација

Post by DemetraD » 17 May 2016, 15:18

Борјана чекамее (grupna-gushka) (bu)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Инсеминација

Post by borjana » 17 May 2016, 17:05

Negative test preku krv

Одговори

Return to “Инсеминација”