Инсеминација

Инсеминација, нашите искуства со инсеминација, како се прави, каде да се прави инсеминација.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Инсеминација

Post by SMESKO » 17 May 2016, 17:24

Борјана (big-hug) нема откажување,и немој да се разочаруваш,го знам и го имам почуствувано на своја кожа тој притисок од кога ќе биде,па се си милсиш сега ќе биди па не е тоа е катастрофален стрес за една жена,но нема откажување,не сега не утре ниту во иднина затоа што еден ден кога најмалку се надеваш ОП изненадување.

И уште ова имај го на ум,секогаш постои поголема болка од твојата.

Мила моја те (racinja)

anonimna123
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 27 Nov 2014, 00:06
Им се допаднал: 9 пати

Re: Инсеминација

Post by anonimna123 » 17 May 2016, 22:57

Borjana zal mi e no nema razocaruvanje ete na mene posle11 god otkrija septum i mi go otstranija za gurgovden i sega se oporavuvam samo me plasat godiniteimam 31 vo noemvri ke polnam32

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Инсеминација

Post by sweety » 18 May 2016, 09:45

Борјана (a2)

Maceto
Домашен член
Домашен член
Мислења: 668
Придружен: 28 Oct 2014, 14:39
Му се допанале: 574 пати
Им се допаднал: 396 пати

Re: Инсеминација

Post by Maceto » 18 May 2016, 10:44

Борјана (a2) нема негативни мисли, има надеж, позитивно размислување и за брзо време bfp
Анонимна123 годините никогаш не се мерило, јас останав бремена на 30 год и тоа од прв обид, прв секс без заштита со мм и останав,така да без гајле сега не мисли на годините,битно дека проблемот е решен и одиш сега само на позитвно размислување.Значи останав бремена на 30, ја родив В на 31 год,сега имам 32 ама имам сила и сум турбо за 18 (rolll) те гушкам (big-hug)

DemetraD
Член
Член
Мислења: 210
Придружен: 05 Nov 2011, 11:24
Му се допанале: 31 пати
Им се допаднал: 36 пати

Re: Инсеминација

Post by DemetraD » 18 May 2016, 11:13

Борјана нема разочарување туку поголема сила за понатаму јас имам три неуспешни инсеминации зад себе но не застанав туку после секоја бев се поупорна затоа сега си го гушкам мешето (grupna-gushka) (bu)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1285 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Инсеминација

Post by Lejla7 » 19 May 2016, 10:38

Кога веќе ги спомнувате годините да напишам и јас нешто. Јас станав мајка на 36 години, по 7 години исчекување, три спонтани абортуси, три неуспешни инсеминации, две неуспешни ин витра. И сакам и второ дете, па колку сака години нека имам!

Борјана, немој да се откажуваш! Колку и да ти е тешко сега, ќе помине, само биди упорна! Те гушкам (big-hug)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Инсеминација

Post by SMESKO » 19 May 2016, 12:59

Лејла ти си жена за поздрав (a2) во вакви моменти и му треба ваква поддршка,Благодарам што пиша (bu) Поздрав и (big-hug) за малиот dance и да даде Господ да ти се оствари желбата за второ (l2)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Инсеминација

Post by borjana » 20 May 2016, 11:48

девојки многу ме утешивте но и јас почнав поинаку да размислувам Деметра јас почнав да бидам поупорна, Лејла фала на поддршката ќе се трудам и знам дека ќе успеам сега сакам да правам ХСГ да не се за џабе инсеминациите.

DemetraD
Член
Член
Мислења: 210
Придружен: 05 Nov 2011, 11:24
Му се допанале: 31 пати
Им се допаднал: 36 пати

Re: Инсеминација

Post by DemetraD » 20 May 2016, 14:23

borjana wrote:девојки многу ме утешивте но и јас почнав поинаку да размислувам Деметра јас почнав да бидам поупорна, Лејла фала на поддршката ќе се трудам и знам дека ќе успеам сега сакам да правам ХСГ да не се за џабе инсеминациите.
Така треба упорноста секогаш се исплати на крај (racinja)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Инсеминација

Post by kit-kat » 21 May 2016, 08:31

Борјана сега видов. (a2)
Само храбро без разочарување ќе биде.
Те гушкам силно.

Одговори

Return to “Инсеминација”