Инсеминација

Инсеминација, нашите искуства со инсеминација, како се прави, каде да се прави инсеминација.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Инсеминација

Post by Lena_nela » 05 May 2016, 14:44

Борјана ајде со Господ напред па чекаме bfp bfp bfp (big-hug)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Инсеминација

Post by borjana » 05 May 2016, 15:37

Фала Лела нела иако е многу тешко, 17 ден и 6 милиони, сега треба да верувам во чуда,ако се случи чудо, обично кај мене не се случуваат. Фала ти премногу

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Инсеминација

Post by sweety » 05 May 2016, 16:41

Борјана со среќа, кога најмалку се надеваш ќе биде bfp bfp bfp (grupna-gushka)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Инсеминација

Post by borjana » 13 May 2016, 00:11

после колку денови од инсеминација се прави тест преку урина, мене веке три дена градите многу ме болат сигурна сум дека ке добијам но да не си го мачам мозочето.утре е 11 ден од копга ја направив инсеминацијата дали да правам тест или да почекам. Порано мн сакав да правам тестови сега се плашам.

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Инсеминација

Post by kit-kat » 13 May 2016, 08:13

Борјана немој со негативни мисли. (kup) Мислам дека 11 ден е рано.Почекај барем 13-14 ден за да не се разочаруваш.Но за преку крв можеби покажува. (smile)
Инаку од се срце посакувам да се пофалиш со bfp bfp bfp и за 9 месеци да јадеме мекици.

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Инсеминација

Post by borjana » 14 May 2016, 14:32

Требае да добијам денес ова е 12 ден од инсеминација.можно е да ми доцни од прогестеронот вагиналети?јас не се надевам нп некој глас во мене дава надеж.немам симптом ни еден освен болни гради 5ти ден.мн нетрпеливо

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: Инсеминација

Post by milena15 » 14 May 2016, 15:41

Дури се примa прoгестерoн не се дoбивa циклус, иaкo имa и.исклучoци нo реткo.
Зa ден двa мoжеш веќе тест дa прaвиш.
Чекaме две цртки dance (t3)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Инсеминација

Post by SMESKO » 14 May 2016, 17:47

Борјана Господ со тебе и со сите,ти посакувам да ти се исполни желбата и да се израдуваш со (t3)

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Инсеминација

Post by borjana » 14 May 2016, 18:56

Test zedov neznam Dali vecer da go pravam ili utre. Vednas ke vi pisam.fala na poddrskata

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Инсеминација

Post by borjana » 14 May 2016, 23:36

Се извинувам за латиницата, инаку тестот е негативен ги прекинав утрогестанот па чекам да добијам.

Одговори

Return to “Инсеминација”