Подготовка за ин витро

Се што е поврзано со ин витро постапка, нашите искуства, клиники за ин витро, ин витро преку фонд и секакви други совети.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
saska075
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1714
Придружен: 17 Apr 2012, 19:48
Му се допанале: 335 пати
Им се допаднал: 614 пати

Re: Подготовка за ин витро

Post by saska075 » 07 May 2014, 15:01

Ели75 јади Бразилски ореви по 6-7 на ден, мене тоа ми помагаше за задебелување

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Подготовка за ин витро

Post by RedRose30 » 10 May 2014, 08:06

Чисто да ти напоменам дека бразилските ореви се јадат 2 до 3 на ден, бидејќи имаат голема концентрација на селен.

anonimna123
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 27 Nov 2014, 00:06
Им се допаднал: 9 пати

Re: Подготовка за ин витро

Post by anonimna123 » 07 Feb 2015, 14:56

I medot isto e dobar za endometriumot

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Подготовка за ин витро

Post by RedRose30 » 08 Feb 2015, 01:59

И цвекло и ананас, а и авокадото го препорачуваат (smile)

Nina13
Нов член
Нов член
Мислења: 7
Придружен: 16 Jan 2018, 19:12

Re: Подготовка за ин витро

Post by Nina13 » 22 Feb 2019, 18:41

Здраво девојки. Почнав со пдготовка за инвитро овој циклис. Ми дадоа прво цикло прогинова па од следен месец ќе почнам со боцкање. Ве молам за инфо дали јадете леб и благо? Ми кажа докторката на тоа да пазам :) а бев лебче не се може... Фала

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Подготовка за ин витро

Post by sweety » 27 Feb 2019, 12:14

не внимавав на ништо посебно,околу исхраната

Одговори

Return to “Ин витро и Наши дневници на ИВФ”