Успешни ин витро постапки

Се што е поврзано со ин витро постапка, нашите искуства, клиники за ин витро, ин витро преку фонд и секакви други совети.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Успешни ин витро постапки

Post by aneance » 21 Sep 2015, 21:22

Ања честитки и од мене, да се живи и здрави, па да си добијат сестричка

anja
Член
Член
Мислења: 158
Придружен: 17 Feb 2010, 20:48
Им се допаднал: 7 пати

Re: Успешни ин витро постапки

Post by anja » 30 Sep 2015, 21:04

Фала ви на сите, ви посакувам и вие да се израдувате (a2)
Сакам да споделам нешто искрено. Седумте години во исчекување беа тешки и полни со разочарувања за мене и мојот сопруг.
Пред да го направиме ин витрото многу разговаравме околу тоа што ако не биде...
И ми рече ако не биде, продолжуваме јас и ти, сами, имаме многу за живеење.
Неговиот став многу ми помогна психички.

Поздрав и се надевам дека сите ќе бидете презафатени со убави работи и само ќе крадете понекогаш време да пишете на форумот, како и јас (cs)

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Успешни ин витро постапки

Post by RedRose30 » 29 May 2016, 22:28

Здраво девојки. Долго ме немаше на форумов. Се јавувам со убави вести и сум многу среќна што и јас конечно пишувам на оваа тема. Последното ин витро беше успешно. Имам близнаци (rad) (rad) и им посакувам на сите што очекуваат да си добијат.
Тука има прекрасна дружба, искрени срца и голема поддршка од членкие

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Успешни ин витро постапки

Post by Peperutka » 29 May 2016, 23:34

RedRose колку убава вест (t3) (part) Благодарност за споделеното искуство,нека се живи и здрави срцињата мали (lovet) Кој месец си,стави си тикер за да те следиме и се надевам дека редовно ќе не дружиш (big-hug)
Штета што Ања ја нема да пишува,и таа има (b4) (b4)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Успешни ин витро постапки

Post by Lena_nela » 30 May 2016, 08:23

RedRose30 wrote:Здраво девојки. Долго ме немаше на форумов. Се јавувам со убави вести и сум многу среќна што и јас конечно пишувам на оваа тема. Последното ин витро беше успешно. Имам близнаци (rad) (rad) и им посакувам на сите што очекуваат да си добијат.
Тука има прекрасна дружба, искрени срца и голема поддршка од членкие
(jmp) Редроуз колку се израдував,мила баш те мислев. Која недела си,а јде со лесно??? Ајде пишувај ни имаме сто прашања!!! (love5)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1420
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Успешни ин витро постапки

Post by SMESKO » 30 May 2016, 08:53

РедРоуз со лесно мила (t3) (part) dance (jmp)

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Успешни ин витро постапки

Post by RedRose30 » 30 May 2016, 14:58

Другарки фала на честитките, јас сум породена, на породилно сум, дома со бебенцата, како Лена Нела. (smile)
Last edited by RedRose30 on 30 May 2016, 15:11, edited 1 time in total.

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 941 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: Успешни ин витро постапки

Post by Peperutka » 30 May 2016, 15:04

Јас па мислев дека си бремена а ти ја имаш најубавата улога (love5) (rad) (part) Стави си тикер.
Нека се здрави и живи срценцата,среќни и радосни со мама и тато (rad)
Ај ќе отворам тема со честитки (whistle)
А кој пол се бебенцата?

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Успешни ин витро постапки

Post by RedRose30 » 30 May 2016, 15:17

девојчиња се (love5) (love5)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Успешни ин витро постапки

Post by kit-kat » 31 May 2016, 21:40

Честитки Редроуз. Нека се здрави и живи двете ангелчиња. (jmp)
Баш ме израдува. Често те мислев. (racinja)

Одговори

Return to “Ин витро и Наши дневници на ИВФ”