Филмови, канали, серии ... после трансфер

Се што е поврзано со ин витро постапка, нашите искуства, клиники за ин витро, ин витро преку фонд и секакви други совети.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Филмови, канали, серии ... после трансфер

Post by Debora » 03 Jun 2013, 15:06

Нека имаме посебна тема за препраки за филмови, серии, ТВ ... се што сметате дека ќе помогне побрзо да поминат тие 2 недели чекање до (b4) . (rad)
Нели особено комедиите се препорачуваат по трансфер оти смеењето ги зголемува шансите за успешност. (thumbsup)
Во некој од дневниците имаше препораки, ама овака ќе си ги имаме во посебна тема и ќе можеме да си ги наоѓаме. (smile)

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Филмови, канали, серии ... после трансфер

Post by Vesela » 03 Jun 2013, 15:15

Ја препорачува серијата Третиот камен од сонцето, манлку е постара серија ама јас сум ја гледала едно 4-5 пати и многууууу е добра.

Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: Филмови, канали, серии ... после трансфер

Post by Vesela » 03 Jun 2013, 15:20

ММ ми ја снимаше и кога бев трудна со синко послдните недели само тоа гледав. (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1) (laugh1)

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: Филмови, канали, серии ... после трансфер

Post by Радост » 03 Jun 2013, 15:56

Oд се срце ја препорачувам Modern Family, мене успеваат во секоја епизода до солзи да ме насмеат. Плус имате повеќе сезони, таман побрзо и полесно да поминат тие две недели. (joy)
http://www.imdb.com/title/tt1442437/

srculence
Редовен член
Редовен член
Мислења: 499
Придружен: 13 May 2013, 22:17
Му се допанале: 212 пати
Им се допаднал: 296 пати

Re: Филмови, канали, серии ... после трансфер

Post by srculence » 03 Jun 2013, 16:23

Јас 2 дена слушам ДМ сат (rolll) (rolll) (rolll) и толку сум релаксирана,а мм ми вика бебињата ке ги направиш ТУРБОМАНИЈАЦИ (rolll) (rolll) (rolll) (jmp)

Bobe
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1055
Придружен: 20 Nov 2010, 14:35
Му се допанале: 1344 пати
Им се допаднал: 800 пати

Re: Филмови, канали, серии ... после трансфер

Post by Bobe » 03 Jun 2013, 23:57

Definitivno Crazy stupid love(filmce,komedija romansa) i what to expect when you are expecting(sto da ocekuvate dodeka ocekuvate,povrzano so zabremenuvanje i bremensot).....
mene sekogas znaat i astterix i obelix da me nasmeat dovolno....... (laugh1) (laugh1) (laugh1)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Филмови, канали, серии ... после трансфер

Post by Lejla7 » 04 Jun 2013, 07:50

Јас ја препорачувам серијата Friends. До душа, стара серија е, ама знае да ме насмее до солзи. Ги имам на ДВД 10те сезони и се надевам дека до трансферот ќе успееме да купиме ново ДВД (старото ни се расипа) па да можам да се смеам со нив

За филмови - и мене ми се допадна What to expect when you're expecting, ама паметам дека малку и плачев, не знам, многу силни емоции ми педизвика, потоа Sex and the city 1 - особено делот кога Шарлот забременува природно по безброј претходни третмани за лечење на неплодност и посвојување девојче од Кина (smile) Исто филмот Did you hear about the Morgans, изтовремено комедија и трилер + проблемот на стерилитет

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Филмови, канали, серии ... после трансфер

Post by Lejla7 » 10 Jun 2013, 10:26

Девојки, ја занемаривте темава (rp)

Ајде кој знае нека напише некој линк за онлајн гледање филмови и серии, ве молам. ДВДто ми е расипано, ме фаќа паника, ќе немам што да гледам наредниве недели низ постапката

Сашка, ти еднаш беше пишала некој линк, ама се загуби некаде, ако го паметиш, запиши го овде (thumbsup)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Мојот ин витро дневник - Лејла

Post by Lejla7 » 02 Jul 2013, 12:43

Па како за белја, на Телекабел веќе еден месец ги нема тие арапските канали со филмови - МБЦ, а оваа странава што ми ја напиша Срцуленце ми бара да инсталирам плаг-ин, страв ми е да не си натоварам некој вирус оти ми треба компјутеров за судски преводи. Гледам Анимал планет повремено, животните ме смируваат. Дајте некој друг предлог, каде да гледам комедии без да се инсталира ништо? Знае некој?

srculence
Редовен член
Редовен член
Мислења: 499
Придружен: 13 May 2013, 22:17
Му се допанале: 212 пати
Им се допаднал: 296 пати

Re: Мојот ин витро дневник - Лејла

Post by srculence » 02 Jul 2013, 12:47

Lejla7 wrote:Па како за белја, на Телекабел веќе еден месец ги нема тие арапските канали со филмови - МБЦ, а оваа странава што ми ја напиша Срцуленце ми бара да инсталирам плаг-ин, страв ми е да не си натоварам некој вирус оти ми треба компјутеров за судски преводи. Гледам Анимал планет повремено, животните ме смируваат. Дајте некој друг предлог, каде да гледам комедии без да се инсталира ништо? Знае некој?
слободно инсталирај нема вирус со гаранција ти кажувам (rolll) (rolll) (rolll) (rolll) Сепак ти си знаеш :))

Одговори

Return to “Ин витро и Наши дневници на ИВФ”