Филмови, канали, серии ... после трансфер

Се што е поврзано со ин витро постапка, нашите искуства, клиники за ин витро, ин витро преку фонд и секакви други совети.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Kalaninana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 455
Придружен: 07 Mar 2013, 16:43
Му се допанале: 120 пати
Им се допаднал: 40 пати

Re: Мојот ин витро дневник - Лејла

Post by Kalaninana » 02 Jul 2013, 12:58

Лејла, прво за криноне гелот. Нема шанси да не го ставаш добро. И да остане малку во апликаторот, тоа е нормално и пишува на сајтот за криноне гел дека предвидено е мала количина да останува внатре.


Пријатно одмарање (smile)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Филмови, канали, серии ... после трансфер

Post by Filigran » 06 Aug 2013, 23:29

Mr.Poppers penguins so Jim Carey, The chef (francuski) so Jean Reno, For a good time call..., The big wedding, Admission, Divorce invitaton, Identity thief, Vamps site se komedii, relaksiracki zagarantirano. Ne ostana film za da go gldam koga ke lezam jas posle ET. (laugh1)
Inaku jas si simnuvam od kickasstorr, ima ubavi snimki. Pozdrav devojki i site sto ste vo ovaa situacija od srce vi posakuvam da imate + rezultati. Da se zdebelite so pravo. (t3)
(kup) (kup) (kup)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Филмови, канали, серии ... после трансфер

Post by Filigran » 28 Apr 2014, 22:03

Само што го догледав Diana , филмот за принцезата. Го препорачувам (thumbsup)
А за серии: Modern family, Trophy wife добри комедии за релаксација и опуштање каква што ви треба во тие мигови, а и смеење се разбира (rolll) (rolll) (rolll)

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Филмови, канали, серии ... после трансфер

Post by Filigran » 29 Apr 2014, 20:52

Сум удрила на гледање филмови.
Препорачувам:
- Philomena
- The nut job (анимиран)
- Better living through chemistry
- The immigrant
- Delivery man
Ете така , само јас си пишувам тука, само јас ли гледам филмови?
Ај оправдано е , немам друга работа (rolll)

Одговори

Return to “Ин витро и Наши дневници на ИВФ”