Последици од ин витрото

Се што е поврзано со ин витро постапка, нашите искуства, клиники за ин витро, ин витро преку фонд и секакви други совети.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Последици од ин витрото

Post by Lejla7 » 17 Sep 2013, 10:37

Можеби не и дадов соодветен наслов на оваа тема, така што ако некој смета дека треба да се промени слободно нека каже
Јас деновиве се соочуваам со многу драстично опаѓање на косата, нели нормално велат дека е од 80-100 влакна на ден, но ми се чини дека кај мене е дупло, може и повеќе. Знам дека можеби е период, и обично на есен се случува да се зголеми опаѓањето, но ова истото го приметив и после првото ин витро па се прашувам дали е навистина поради примените хормони за стимулација или да барам причина на друго место.
Маж ми се шегува дека теписи може да почнеме да правиме и продаваме (rolll) ама не е за смеење (sad1)
Имал некој ваков проблем?

NadicaG

Re: Последици од ин витрото

Post by NadicaG » 17 Sep 2013, 11:16

Jas lejla osven toa sto vtorata menstroacija fakticki ne ja ni dobiv,a ovaa bese mnogu kratka,ne primetiv drugi promeni od hormonite.Mozebi po suva koza ,no mene sekako mi e suva,no primetiv pocesto morav da stavam krema na lice,no sega ne e taka.I sto mi se pojavi ogromen folikul predhodniot mesec koj sigurno ke prerastese vo cista.

NadicaG

Re: Последици од ин витрото

Post by NadicaG » 17 Sep 2013, 11:29

mene mnogu mi pagase kosata predhodna godina,od noemvri do kaj januar,mislam ke ostanev bez kosa,mi se gledase temeto,no mislam zosto bev eden pogolem period pod konstanten stres i nekoj nemili nastani se slucija,mislam toa bese pricinata za gubenje na kosata.Posle pocnav da pijam edni tableti od zegin gi ima bugarski,kupiv i ampuli protiv opaganje,pocnav da se mijam so sampon od kopriva vo koj stavam ad kapki i pantenol,mislam taka se vika i eve sega mi se oporavi,mu blagodaram na Bog,ova so samponot mi kaza edna aptekarka koja vo tekot na bremenosta cela kosa ja izgubila i samo ovakov sampon i pomognal (smile)

anonimna123
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 27 Nov 2014, 00:06
Им се допаднал: 9 пати

Re: Последици од ин витрото

Post by anonimna123 » 30 Jan 2015, 00:17

jas dobiv hormonsko poremetuvanje sto od stresot sto od terapijata si go napravija svoeto vtoriot ciklus mi go nema 15 dena i od denes mi dadoa primalut nor ne sum bremena ispitav betahcg

Одговори

Return to “Ин витро и Наши дневници на ИВФ”