Пункција

Се што е поврзано со ин витро постапка, нашите искуства, клиники за ин витро, ин витро преку фонд и секакви други совети.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
brm_brm
Член
Член
Мислења: 190
Придружен: 25 Mar 2013, 19:04
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 13 пати

Re: Пункција

Post by brm_brm » 23 Nov 2016, 11:03

Имам и јас поминати ивф, без успех, но сепак имаше и пункција со јк извадени и трансфери,...но сега при пункција не ми извадија ништо, а на ехо беше супер

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Пункција

Post by Lejla7 » 23 Nov 2016, 14:03

Сум слушнaлa зa тaкви случaи, нo не пишaв зaтoa штo немaм кoнкретнo искуствo. Знaм декa нус пoјaвa нa Клoмифенoт е дa сoздaвa прaзни фoликули, нo зa хoрмoнските инјекции не знaм. Сигурнo е мoжнo. Нa еднa мoјa пријaтелкa и се случи дa и прснaт јaјце клетките при пункцијaтa, дa не билo и кaј тебе тaкa? Вo секoј случaј, следен пaт сигурнo нештo ќе ти прoменaт вo терaпијaтa зa дa не дoјде дo тaкoв исхoд, a ти не се секирaј, глaвaтa гoре, нa мнoгу oд нaс oвде не ни се пoсреќи oд прв пaт, пa ни oд втoр. Ќе биде. (big-hug)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3256
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1251 пати
Им се допаднал: 1731 пати

Re: Пункција

Post by kit-kat » 23 Nov 2016, 17:50

Брм брм мислам дека се сеќавам некоја форумка го имаше истиот проблем. Пункција на празни фоликули без јк.
Не се сеќавам за која стануваше збор.
Но без разочарување. Штом сте тргнале по тој пат ќе биде. Набрзо да израдуваш со bfp

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Пункција

Post by RedRose30 » 27 Nov 2016, 13:46

Јас имав празен фоликул на пункција при стимулација со Кломифен, не се разочарувај, се случува. Ти посакувам среќа и не се откажувај (big-hug) , еве линкче долу

viewtopic.php?f=25&t=1871

Одговори

Return to “Ин витро и Наши дневници на ИВФ”