Пункција

Се што е поврзано со ин витро постапка, нашите искуства, клиники за ин витро, ин витро преку фонд и секакви други совети.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
mimi-djon
Нов член
Нов член
Мислења: 4
Придружен: 03 Feb 2015, 10:13

Re: Пункција

Post by mimi-djon » 17 Oct 2015, 23:48

Ти благодарам зa oдгoвoрoт,цел викенд се мислам штo е рaбoтaтa кaсниме сo целa постапка,кaкo нa 21 ден .пункцијa нa 23 ден трансфер a нa 28.ден треба дa ми дoјде мaлку не ми се пoклoпијa рaбoтите,a сo инекциите штo ги примaме се oдлoжувa ли циклусoт ,дa не биде кaснo тoa ми е

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Пункција

Post by sweety » 18 Oct 2015, 09:10

Додека примаш терапија не можеш да добиеш и кај мене транфер на 21 ден од циклусот а добивам на 30 и еве ме сега терам осми месец, со среќа

mimi-djon
Нов член
Нов член
Мислења: 4
Придружен: 03 Feb 2015, 10:13

Re: Пункција

Post by mimi-djon » 18 Oct 2015, 09:32

(t3) супер ти благодарам уште еднaш и сo.леснo некa ти е,ке ви пишaм oвде штo се случилo сo мене.Oвaa темa ми пoмoгнa мнoгу,благодарнoст дo твoе бебе и сoздaвaчoт нa темaтa.Немa мнoгу инфoрмaции зa пункцијa нa 21 ден и незнaете кoлку пaникa ме беше фaтилo ,првo инв.ми е незнам кaкo штo. (big-hug)

animani
Нов член
Нов член
Мислења: 42
Придружен: 12 Mar 2014, 12:37
Им се допаднал: 1 time

Re: Пункција

Post by animani » 19 Apr 2016, 11:06

Zdravo.Utre ke mi pravat punkija mi ide nekade 15 den od ciklus.No problemot ne e tuka,tuku imam tenok edometrium,ke gi oplodat i zamrznat a transferot ke mi bide nareden ciklus ako e endometriumot ok. Dali nekoj imal vakvo iskustvo so zamrznuvanje embrioni ve molam spodelete.Prvo se plasam dali ke se oplodat ma da doktorkata rece deka mm ima dobar spermogram i e optimis.Otprilika 4-5 jaje kletki ima da punktira,ama sepak jas se plasam.Inace pravam vo remedika kaj dr.Stojkoska.
Pozzz do site.

anonimna123
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 27 Nov 2014, 00:06
Им се допаднал: 9 пати

Re: Пункција

Post by anonimna123 » 19 Apr 2016, 22:41

zdr moite dve punkcii bea na 12 den od ciklus

anonimna123
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 27 Nov 2014, 00:06
Им се допаднал: 9 пати

Re: Пункција

Post by anonimna123 » 19 Apr 2016, 22:43

animani jadi cveklo med jadi ananas no ne posle et posle et jadi po tri brazilski orevcinja

anonimna123
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 27 Nov 2014, 00:06
Им се допаднал: 9 пати

Re: Пункција

Post by anonimna123 » 19 Apr 2016, 22:44

 ! Message from: Peperutka
Пишуваме кирилица,тоа е правилото на форумот,Анонимна предупредена си повеќе пати
izvinete sto pisuvam na latinica nov mi e kompjuterot pa seuste nemozam da se snajdam bas najdobro

animani
Нов член
Нов член
Мислења: 42
Придружен: 12 Mar 2014, 12:37
Им се допаднал: 1 time

Re: Пункција

Post by animani » 21 Apr 2016, 22:48

здраво.Ми направија пункција ,извадија 4 јајце клетки.Денес ми се јави ембриологот да ми каже дека две ги тргнале,една е оплодена а една чекаат да се оплоди,Се надевам дека оваа една ке биде во ред.Дали некоја од вас има искуство со покасно оплодување на јајце клетка дали има санси покасно да се оплоди.Ве молам споделете многу сум тажна.Му се молам на бога барем едната што се оплодила да е во ред.
Поззз до сите.

brm_brm
Член
Член
Мислења: 190
Придружен: 25 Mar 2013, 19:04
Му се допанале: 1 time
Им се допаднал: 12 пати

Re: Пункција

Post by brm_brm » 22 Nov 2016, 12:05

Некако слаба активност на форумов.

Имала ли некоја искуство при пункција да се извадат само празни фоликули,без ј.клетки.
Ваше искуство....

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Пункција

Post by sweety » 23 Nov 2016, 09:07

брм брм искрено немам случно искуство. имам поминато ИВФ ако нешто друго те интересира слободно прашај.

Одговори

Return to “Ин витро и Наши дневници на ИВФ”