Кафеав исцедок по ин витро

Се што е поврзано со ин витро постапка, нашите искуства, клиники за ин витро, ин витро преку фонд и секакви други совети.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
mamipipo
Нов член
Нов член
Мислења: 10
Придружен: 06 Nov 2014, 14:17
Им се допаднал: 1 time

Кафеав исцедок по ин витро

Post by mamipipo » 10 Nov 2014, 13:14

Здраво драги мои,нова сум на форумот и молам за помош.Правев ин витро во Ремедика и утре треба да одам за потврдување на бременост ,утрово имав исцедок од криноне гелот но и кафеави точки (confus)

mamipipo
Нов член
Нов член
Мислења: 10
Придружен: 06 Nov 2014, 14:17
Им се допаднал: 1 time

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by mamipipo » 10 Nov 2014, 14:52

Денес ми е 13 ден се јавив на сестрата ми рече дека не е ништо страшно да почекаме до утре а за тест дома се плашам од резултатот да не ми показе лажна надеш поздрав и фала се читаме утре (rad)

Maaja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 343
Придружен: 23 Apr 2013, 18:52
Му се допанале: 116 пати
Им се допаднал: 97 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Maaja » 10 Nov 2014, 19:22

mamipipo wrote:Денес ми е 13 ден се јавив на сестрата ми рече дека не е ништо страшно да почекаме до утре а за тест дома се плашам од резултатот да не ми показе лажна надеш поздрав и фала се читаме утре (rad)
Не може да ти покаже лажна надеж без грижи, ама посекако веќе е доцна најубаво утре од сабајле да си направиш и да си бидиш рает, ќе видиш дека ќе имаш позитивна бета овој месец чуда се случуваат (thumbsup)
Нестрпливо ќе те чекаме утре да ни јавиш убави вести, ти ја пуштам целата среќа (big-hug)

mamipipo
Нов член
Нов член
Мислења: 10
Придружен: 06 Nov 2014, 14:17
Им се допаднал: 1 time

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by mamipipo » 11 Nov 2014, 18:29

Malku se pribirav so emociite fala Maja i ostanatite forumki za srekata ,megutoa toa cudo kaj mene betata e <1 ne znam sto da m7slam ke cekam da dobijam ciklus .Tolku bev ubedena i celiot tim deka sum (t3) no cudata ne me sakaat inaku imam 1 since momce 9 god po normalen pat pozd do site ne ve guskam posto polna sum so negativna energija*

Maaja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 343
Придружен: 23 Apr 2013, 18:52
Му се допанале: 116 пати
Им се допаднал: 97 пати

Re: Кафеав исцедок во рана бременост

Post by Maaja » 11 Nov 2014, 19:52

mamipipo wrote:Malku se pribirav so emociite fala Maja i ostanatite forumki za srekata ,megutoa toa cudo kaj mene betata e <1 ne znam sto da m7slam ke cekam da dobijam ciklus .Tolku bev ubedena i celiot tim deka sum (t3) no cudata ne me sakaat inaku imam 1 since momce 9 god po normalen pat pozd do site ne ve guskam posto polna sum so negativna energija*
Само ќе те гушнам (big-hug) чудни се патиштата Господови! Не губи надеж следниот пат сигурно ќе биде, а може и по природен пат никогаш не се знае (big-hug)

Одговори

Return to “Ин витро и Наши дневници на ИВФ”