Инвитро и полот на детето

Се што е поврзано со ин витро постапка, нашите искуства, клиники за ин витро, ин витро преку фонд и секакви други совети.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
Одговори
Pinkmama
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 17 Aug 2016, 22:04

Инвитро и полот на детето

Post by Pinkmama » 17 Aug 2016, 22:10

Здраво на сите.
Пред да го поставам прашањето, сакам да нагласам дека не ми е вжен полот на детето но бидејки сум нова во оваа постапка сакав да слушнам искуства и мислење.
Значи дали може кај нас со ин витро постапка да се одбере полот на детето. Дали е доЗволено, но и дали имаат можности тоа да го направат?
Дали познавате некој кој договорил такво нешто?
Благодарам

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Инвитро и полот на детето

Post by Lejla7 » 18 Aug 2016, 10:10

Кoлку штo знaм јaс, не е мoжнo зa сегa дa се утврди пoлoт нa бебетo при ин витрo. А и кoгa би билo мoжнo, мислaм декa зaкoнски не е дoзвoленo oд етички причини.

Одговори

Return to “Ин витро и Наши дневници на ИВФ”