Избор на клиника за ин витро

Се што е поврзано со ин витро постапка, нашите искуства, клиники за ин витро, ин витро преку фонд и секакви други совети.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by sunshine_2012 » 08 Mar 2016, 14:45

Вики (dobr) извини малку каснеме со гостопримството. повели и на другите теми, ама обавезно да ни дојдеш на кафенце и разговори во собата каде се собираме на лаф муабет. (smile)
Ти посакувам со лесно да е постапката ида има успех во ин витрото.

Beba1
Член
Член
Мислења: 243
Придружен: 22 Apr 2014, 21:57
Му се допанале: 21 пати
Им се допаднал: 6 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by Beba1 » 16 Mar 2016, 12:07

Здраво на сите, да ве замолам за една инфомација од вашето искуство. Две ИВФ ги правев во Систина кај Лазаревски сега ке правам трето и се одлучив кај Петановски во Ремедика. Кога почнувавме со процесот кај Лазаревско почнувавме со јасмин таблети и после со боцкање, моето прашање е дали и Петановски почнува со истото или не. кој имас искуство со Петановски ако може да ми каже. Благодарам однапред. Ве гушкам сите

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by sweety » 18 Mar 2016, 10:26

Немам искуство со ниеден, ама мислам дека секој доктор си има свој начин на работа, може Петановски ќе смета дека нема потреба од долг протокол , може на краток ќе бидеш, мое мислење дека секој си има свој начин на работа, со среќа и да вроди со плод bfp

anonimna123
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 27 Nov 2014, 00:06
Им се допаднал: 9 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by anonimna123 » 19 Apr 2016, 22:57

i jas pravev dve invitra ednoto kaj dr tase drugoto kaj dr lazarevski i protokolot na rabota bese razlicen

Sofija1
Нов член
Нов член
Мислења: 40
Придружен: 14 Nov 2014, 22:11
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 14 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by Sofija1 » 08 May 2016, 00:32

И кај ист доктор протоколот може да биде различен, зависи како ќе процени докторот, од моменталната состојба со хормони, фоликули и плус од предходни искуства. Мене ист доктор ми даде контрацепција пред првото ин витро, а пред второто не.

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by RedRose30 » 04 Jun 2016, 21:38

Гледам дека се распрашувате за Newborn clinic. Од срце најтопло ја препорачувам. Имаат договор со фондот. За ембриологот немам зборови кој професионалец е. Целиот персонал се топли и пријатни. Според мене таму се оди на најсигурната варијанта, а не ... да пробаме прво вака, па ако не после онака ... нема. Правиш се што е во можностите на докторите.

Ова што го има пишано Blessed2 погоре како јас да сум го напишала (smile)

DemetraD
Член
Член
Мислења: 210
Придружен: 05 Nov 2011, 11:24
Му се допанале: 31 пати
Им се допаднал: 36 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by DemetraD » 14 Jun 2016, 21:46

RedRose30 wrote:Гледам дека се распрашувате за Newborn clinic. Од срце најтопло ја препорачувам. Имаат договор со фондот. За ембриологот немам зборови кој професионалец е. Целиот персонал се топли и пријатни. Според мене таму се оди на најсигурната варијанта, а не ... да пробаме прво вака, па ако не после онака ... нема. Правиш се што е во можностите на докторите.

Ова што го има пишано Blessed2 погоре како јас да сум го напишала (smile)
Со секој збор се согласувам само пофалби за Newborn

Branka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 443
Придружен: 23 Nov 2014, 19:58
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 56 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by Branka » 18 Oct 2016, 00:07

Еве сум и јас после подолго време. Ја започнав постапката за ивф денес ја примив 8-мата инекција Супрефакт. Изборот падна на Ремедика и професорот Димитров. Се надевам на позитивен резултат и истото ви го посакувам и на вас. (grupna-gushka)

aneance
Домашен член
Домашен член
Мислења: 602
Придружен: 08 Apr 2014, 23:21
Му се допанале: 55 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by aneance » 18 Oct 2016, 16:05

Бранка ти посакувам успешна постапка со позитивен резултат (smile)
Незнаев дека и димитров прави инвитро, мислев дека само петановски е
Известувај не како ќе рече постапката
(big-hug)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by SMESKO » 18 Oct 2016, 17:06

Бранка со лесно да те4е постапката се надевам дека во скоро време ќе ти се исполни желбата за бебе ако не и за две (b4) (b4)

Одговори

Return to “Ин витро и Наши дневници на ИВФ”