Избор на клиника за ин витро

Се што е поврзано со ин витро постапка, нашите искуства, клиники за ин витро, ин витро преку фонд и секакви други совети.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by milena15 » 04 Sep 2014, 13:57

Kalla wrote:Јави се директно на фиксниот број на одделот. Случајно сестрата да не е на одмор, па затоа не ти се јавува.
Ma ne e na odmor kakov odmor, im pomina oddamna odmorot . Strasna rabota, da ne se krene tolku vreme na sluzben telefon daden za komunikacija so pacienti. CCC

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by Lejla7 » 04 Sep 2014, 15:05

I jas go imam istiot problem so sestra Sashka.Minatata nedela kako tebe zvonev tri dena po red i ne ja dobiv. Moj sovet - ako ti e za zakazuvanje javi se na recepcija (ako nemas broj pisi ke ti go dadam). Za se drugo podobro direktno na Ivanovski da mu se javis.
Imaat premnogu pacienti, moze vo toa e problemot.

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by milena15 » 04 Sep 2014, 15:21

Lejla7 wrote:I jas go imam istiot problem so sestra Sashka.Minatata nedela kako tebe zvonev tri dena po red i ne ja dobiv. Moj sovet - ako ti e za zakazuvanje javi se na recepcija (ako nemas broj pisi ke ti go dadam). Za se drugo podobro direktno na Ivanovski da mu se javis.
Imaat premnogu pacienti, moze vo toa e problemot.
Lejla mila, se imam javuvano na recepcija mi velat zakazuvanje samo preku sestrata na doktorot (ner) Stvarno ne e fer, veruvam deka imaat mnogu rabota, ama ne e do tolku, ne idam od vcera tamu , koga doktorot ima pacienti oni si sedat na pultot ne se vnatre so pacientot. Voopsto ne e korektno. Ne gi barame od azgan tuku od maka. Sega jas moram utre direktno da idam da zakazam. A, sto ako bev od drug grad (unsure)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by Lejla7 » 04 Sep 2014, 15:31

Mene pak na recepcija vednas mi zakazaa...ne znam. Kazi oti ne ti se javuva Sashka i ke ti zakazat.Barem probaj.
Jas ne sum primetila sestrite samo da si sedat zad pultot, postojano se na telefon, ili davaat terapija za IVF, ili objasnuvaat kako odi postapkata i se mora da dokumentiraat, ne im e ni na niv lesno...a i jas ne sum od vcera tamu...za cekanjeto - se ceka mnogu navistina, ama jas sepak mislam deka e od pregolem broj na pacienti.
Ne se nerviraj. Sega koga te citam duri mi e smesno sto si mislev minatata nedela - deka Sashka ne me saka i zatoa ne mi se javuva (rolll)

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by milena15 » 04 Sep 2014, 15:50

Lejla7 wrote:Mene pak na recepcija vednas mi zakazaa...ne znam. Kazi oti ne ti se javuva Sashka i ke ti zakazat.Barem probaj.
Jas ne sum primetila sestrite samo da si sedat zad pultot, postojano se na telefon, ili davaat terapija za IVF, ili objasnuvaat kako odi postapkata i se mora da dokumentiraat, ne im e ni na niv lesno...a i jas ne sum od vcera tamu...za cekanjeto - se ceka mnogu navistina, ama jas sepak mislam deka e od pregolem broj na pacienti.
Ne se nerviraj. Sega koga te citam duri mi e smesno sto si mislev minatata nedela - deka Sashka ne me saka i zatoa ne mi se javuva (rolll)
Kako i da e sepak moze da krene 1 sekunda rabota e toa, mene doktorot mi rece sto treba preku saska prasuvaj-zakazuvaj. No koga mi bese itno posle operacijata na nego mu pisuvav sms poraki i odma mi se javuvase. Koga on moze da se javi za sestrata ne pravam muabet, znaci si go stava na silent tel. i ne se zamara :) Inaku za cekanje ne e problem, ke cekam i 2 nedlei za termin za toa nema bunenje ama da cekam 2 nedeli za da mi krene na tel i da zakazam e za toa.. (ner)
I jas toa pomisliv, deka mi go memorirala telefonot i deka namerno ne kreva hahah, pa vrtev uste od 2 drugi broja i od tie ne mi krena znaci ne bilo toa (laugh1)

milena15
Член
Член
Мислења: 240
Придружен: 29 Jul 2014, 17:09
Му се допанале: 72 пати
Им се допаднал: 37 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by milena15 » 05 Sep 2014, 10:46

Lejla, brojot na oddelot bese 3099-560? ILi 3099-650? Da probam tuka, pred da idam direktno tamu. (sad1)

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by Lejla7 » 05 Sep 2014, 12:31

Првиот број е, тој што завршува на 560.

Се надевам ќе завршиш работа без да одиш до таму (bu)

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by RedRose30 » 12 Sep 2014, 07:42

Девојки прочитав дека се отворила нова клиника за ин-витро во Скопје.
http://newborn.mk/index.php/home/about- ... x.php/home
Да прашам дали некој знае нешто во врска со докторите коишто работат во неа, читав дека таму доктор е
Dr. Byrol Aydin, дали некоја од вас чула за него и неговото искуство. Гледам дека е ембриолог.

rozi
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 24 Jan 2014, 22:41
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by rozi » 30 Sep 2014, 13:19

Zdravo na site.
pred da otidam na ifv cesto citav niz forumov i vo sekoja od vas se naogjav sebe si.
Jas moeto in vitro go pravev vo re medica kaj prof. Dimitrov, za srekja uspesno e i sega sum 4-ti mesec :), uslugata e poveke od odlicna, sestrite 24/7 se dostapni na nivnite telefoni, mnogu se ljubezni. Jas si pominav odlicno tamu i mnogu mi e milo sto ne zgresiv vo izborot :)

anabejbi
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1522
Придружен: 21 Nov 2012, 17:19
Му се допанале: 462 пати
Им се допаднал: 850 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by anabejbi » 30 Sep 2014, 16:04

rozi wrote:Zdravo na site.
pred da otidam na ifv cesto citav niz forumov i vo sekoja od vas se naogjav sebe si.
Jas moeto in vitro go pravev vo re medica kaj prof. Dimitrov, za srekja uspesno e i sega sum 4-ti mesec :), uslugata e poveke od odlicna, sestrite 24/7 se dostapni na nivnite telefoni, mnogu se ljubezni. Jas si pominav odlicno tamu i mnogu mi e milo sto ne zgresiv vo izborot :)
Со лесно да си ја износиш бременоста и за 5 месеци да си се гушкате со бебушот (bu) .
Можеш да пишеш и во успешни инвитро постапки, за девојките кои се во процедура да ги охрабриш.

Одговори

Return to “Ин витро и Наши дневници на ИВФ”