Избор на клиника за ин витро

Се што е поврзано со ин витро постапка, нашите искуства, клиники за ин витро, ин витро преку фонд и секакви други совети.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2259
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1199 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by sweety » 24 Nov 2014, 14:36

Бебе2 јас бев кај Поповиќ и многу ми се бендиса, докторот е стручен и позитивен , ме прегледа убаво и објаснува додека трае прегледот одговора на се што ќе го прашаш, нема да згрешиш сепак на тебе е одлуката

bebe2
Член
Член
Мислења: 175
Придружен: 05 Mar 2013, 17:17
Му се допанале: 25 пати
Им се допаднал: 10 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by bebe2 » 24 Nov 2014, 15:07

Закажав за кај Поповиќ се надевам дека ке биде се во ред

RedRose30
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1060
Придружен: 26 Oct 2013, 11:05
Му се допанале: 1303 пати
Им се допаднал: 446 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by RedRose30 » 25 Nov 2014, 19:45

Со среќа бебе2, сум читала убави работи за Поповиќ (thumbsup)

Sofija1
Нов член
Нов член
Мислења: 40
Придружен: 14 Nov 2014, 22:11
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 14 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by Sofija1 » 26 Nov 2014, 00:16

Дали некој слушнал за д-р Сапунов, колку е добар за ин витро?

anonimna123
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 27 Nov 2014, 00:06
Им се допаднал: 9 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by anonimna123 » 27 Nov 2014, 23:47

dr sapunov veke rabote vo novata klinika newborn klinik

anonimna123
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 27 Nov 2014, 00:06
Им се допаднал: 9 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by anonimna123 » 23 Jan 2015, 22:26

Jas prvoto invitro go pravev vo plodnost i ic ne sum zadovolna a vtoroto vo sistina kaj dr lazarevski i sum prezadovolna od se i tretoto ivf ke go pravam tamu no prvo da ispitam zosto mi se neuspesni bremenostite

Maaja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 343
Придружен: 23 Apr 2013, 18:52
Му се допанале: 116 пати
Им се допаднал: 97 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by Maaja » 29 Jan 2015, 23:48

Срдечно ја препорачувам Болница Плодност Битола (cl) (thumbsup) (rad) Прво и успешно ин витро .... презадоволни од целиот тим на Плодност .... една огромна благодарност од нас (jmp)

Blessed2
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 18 Jun 2015, 15:29

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by Blessed2 » 18 Jun 2015, 18:32

Јас сум нова на форумов. Имав успешно ин витро по повеќе годинишни обиди и лекување на неплодност. Затоа за сите што се размислуваат за избор на клиника за ин витро би ја препорачала новата клиника Newborn clinic. Ова го кажувам како голема благодарност кон докторот - ембриолог, кого ќе го фалам секогаш. Сметам дека ембриологот има клучна улога при изведувањето на вонтелесното оплодување, а според мене овој доктор е најспремен. На сите кои се обидувате, ви посакувам многу среќа и успех.

Sofija1
Нов член
Нов член
Мислења: 40
Придружен: 14 Nov 2014, 22:11
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 14 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by Sofija1 » 21 Jun 2015, 18:36

Blessed2, каде ги правеше ин витрото?

Blessed2
Нов член
Нов член
Мислења: 3
Придружен: 18 Jun 2015, 15:29

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by Blessed2 » 21 Jun 2015, 20:59

во NewBorn clinic во Скопје

Одговори

Return to “Ин витро и Наши дневници на ИВФ”