Избор на клиника за ин витро

Се што е поврзано со ин витро постапка, нашите искуства, клиники за ин витро, ин витро преку фонд и секакви други совети.

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Ве молиме да се придржувате до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани , едитирани или префрлени во друга тема. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, ве молиме започнете нова.
bibijana3
Нов член
Нов член
Мислења: 18
Придружен: 05 Mar 2013, 09:14
Им се допаднал: 8 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by bibijana3 » 06 Oct 2015, 15:32

Te molam kazi go tvoeto iskustvo od new born.dali bese soprirodno IVF ili so stimulacija??Kako si zadovolna od odnosot tamu??
 ! Message from: Дебора
На форумов пишуваме на кирилица, еве како да се инсталира ако некој нема viewtopic.php?f=71&t=1463 , еве линк и до правилата app.php/page/pravila-na-forumot .

Sofija1
Нов член
Нов член
Мислења: 40
Придружен: 14 Nov 2014, 22:11
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 14 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by Sofija1 » 18 Oct 2015, 10:04

Blessed2 wrote:Јас сум нова на форумов. Имав успешно ин витро по повеќе годинишни обиди и лекување на неплодност. Затоа за сите што се размислуваат за избор на клиника за ин витро би ја препорачала новата клиника Newborn clinic. Ова го кажувам како голема благодарност кон докторот - ембриолог, кого ќе го фалам секогаш. Сметам дека ембриологот има клучна улога при изведувањето на вонтелесното оплодување, а според мене овој доктор е најспремен. На сите кои се обидувате, ви посакувам многу среќа и успех.
Blessed2, кој ти го правеше ин витрото, само докторката е сега таму?

Filigran
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1827
Придружен: 22 Jul 2012, 15:43
Му се допанале: 898 пати
Им се допаднал: 739 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by Filigran » 18 Oct 2015, 22:55

Дaли oвaa клиникa имa дoгoвoр сo ФЗO?

Kalaninana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 455
Придружен: 07 Mar 2013, 16:43
Му се допанале: 120 пати
Им се допаднал: 40 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by Kalaninana » 19 Oct 2015, 00:58

Не, Филигран. Немаат договор со фондот. Таму само на приватно.

majakirka
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 19 Oct 2015, 01:13

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by majakirka » 19 Oct 2015, 11:47

имаат договор со фондот, баш имаат објавено на нивната фб страна. Во фондот се заведени како ПЗУ ТД ИНАННА систем

Sofija1
Нов член
Нов член
Мислења: 40
Придружен: 14 Nov 2014, 22:11
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 14 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by Sofija1 » 25 Feb 2016, 22:23

Дали некој правел ин витро во New Born Clinic? Многу размислувам за таму, но немам доволно информации од некој што имал искуство со ин витро таму. Ве молам ако правел некој таму ин витро нека сподели искуство ако сака. Фала (smile)

kit-kat
Модератор
Модератор
Мислења: 3253
Придружен: 08 Jul 2012, 13:13
Му се допанале: 1250 пати
Им се допаднал: 1727 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by kit-kat » 27 Feb 2016, 10:24

Софија пред се со среќа кај и да правиш. (bu) (bu)
Сигурно некоја форумка ќе се јави со искуство.

DemetraD
Член
Член
Мислења: 210
Придружен: 05 Nov 2011, 11:24
Му се допанале: 31 пати
Им се допаднал: 36 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by DemetraD » 27 Feb 2016, 14:03

И јас сакав да прашам искуства од Newborn Гледам некој нов др имаат др Влатко Трајковски Прв пат слушам за него Искуства ?

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4048
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1284 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by Lejla7 » 02 Mar 2016, 11:39

Кај др Влатко Трајковски правев хистероскопија во Државна во 2013. За стручност не можам да зборувам, но лично од неговиот однос и неговиот извештај не сум задоволна затоа што ми беше кажано од друг лекар дека ми е ваден септум, а никаде на извештајот не го пишуваше тоа. И до ден денес јас појма немам што ми правеа, а што не, прво ми кажаа дека матката била беспрекорна, после излезе дека ваделе септум, а црно на бело нема никаде, ниту пак снимка или нешто слично.
Но тоа е само моето искуство. Од друга страна, знам дека Дебора имаше позитивно искуство со овој лекар.

viki
Нов член
Нов член
Мислења: 4
Придружен: 15 Feb 2016, 01:53
Му се допанале: 2 пати
Им се допаднал: 4 пати

Re: Избор на клиника за ин витро

Post by viki » 03 Mar 2016, 12:31

Здраво на сите јас сум во постапка за инвитро на 10 месецов почнувам со инекции во плодност и сум премногу задоволна од досегашниот однос на доктор таше и сестрите премногу се пријатни и секогаш со насмевка ти објаснуваат за се што те интересира и кога ме праша доктор таше како ке одиме на приватно или преку фонфот му одговорив на приватно а ако не успее првиот пат недај боже вториот пат ке одиме преку фондот и д.р ми рече ако не успее второто ке го направиме без пари и тоа ми даде премногу надеж дека ке успееме уште на првото инвитро многу сум му благодарна (cl) (jmp)

Одговори

Return to “Ин витро и Наши дневници на ИВФ”