И јас Сакам да ме викат МАМА !!!

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Vesela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1599
Придружен: 06 Mar 2013, 12:00
Location: All around the world :)
Му се допанале: 294 пати
Им се допаднал: 689 пати

Re: И јас Сакам да ме викат МАМА !!!

Post by Vesela » 19 Sep 2013, 13:04

Дај Боже девојки што поскоро едно мало ангелче со МАМА сите да не издрадува, кому прв кому вторпат, некому и трет пат.

DANIELAA
Нов член
Нов член
Мислења: 85
Придружен: 30 Aug 2013, 15:11
Му се допанале: 45 пати
Им се допаднал: 51 пати

Re: И јас Сакам да ме викат МАМА !!!

Post by DANIELAA » 19 Sep 2013, 13:04

Srcence,i site ostanati i zadlaboceni vo ovaa tema i poskauvanje na mali angelcinja(bebenca) (bu) na site bfp ,pa da pisuvame temi povrzani so menuvanje peleni,kasicki,igracki... (kup) ...

Srcence
Нов член
Нов член
Мислења: 68
Придружен: 30 Jun 2012, 09:09
Му се допанале: 46 пати
Им се допаднал: 54 пати

Re: И јас Сакам да ме викат МАМА !!!

Post by Srcence » 19 Sep 2013, 14:53

Цел живот со мака, со болки, луѓето ме знаат како ведра и насмеана личност можеби си мислат во себе дека не е во ред нешто со мене кога покрај најголемата болка што ја претрпев смртта на моето прво бебе јас пак сум на нозе, а што би рекле да знаат и за останатите 3 неуспешни бремености. Меѓутоа и покрај фактот што мене срцето постојано ме стега душата ми крвави насмевката на лицето е присутна. Дали верувате дека после секоја неуспешна бременост, ќе застанам смело на нозе и ќе си речам така требало да биде, Господ така сакал, меѓутоа ќе помине одреден период и пак ќе забременам јас и конечно ќе држам мое бебче во рацете. Но, деновиве некако многу сум растревожена мислам дека веќе ми попуштаат живците, ако пред некоја година мојата желба беше сакам бебе, денес мојата желба е да имам полна куќа дечиња, а кога ќе се исполни годините си минуваат, децата од малото пораснаа и станаа родители, а ние минуваме само низ болки и солзи. Незнам како ќе ви звучи ама вчера бев во страшна депресија западната и додека останатите на работа си правеа муабет јас на бел лист незнам колку пати ја напишав мојата најголема и единствена желба САКАМ БЕБЕ (cry) (cry) (cry) Но јас знам и сум сигурна дека и покрај се еден ден ќе дојде крај на нашите маки и болки еден ден сите ние намачени душички ке ИМАМЕ БЕБЕ

NadicaG

Re: И јас Сакам да ме викат МАМА !!!

Post by NadicaG » 19 Sep 2013, 17:04

srcence vo zivotot ne ne odreduva koi sme kako licnost toa sto go rabotime,tuku kako se izdigame posle golem pad vo zivotot......toa ne odreduva koj sme.Veruvam ti si silna i prekrasna zena,koja se izdiga nad bolkata i ne ostanuva vo nea (a2)

Da4i
Нов член
Нов член
Мислења: 21
Придружен: 05 Dec 2013, 20:48
Им се допаднал: 4 пати

Re: И јас Сакам да ме викат МАМА !!!

Post by Da4i » 17 Jan 2014, 23:01

Еххххх неизмерно го чекам денот кога ќе дознаам дека ќе бидам мама.....Значи кога првиот пат дознав дека сум бремена со сопругот бевме неизмерно среќни,толку планови,толку радости...но ете Господ имал други планови...Абортусот тешко го поднесивме но не застанавме тука...Млади сме и животот е пред нас за нови почетоци...Кога Др.Таше ни кажа дека и двајцата немаме никакви проблеми бевме пресреќни па сега е редот на нас да се обидеме природно да останам бремена и ние да си се радуваме на едно малечко ангелче кое ке вика мама и тато....Па се надеваме дека брзо ќе дојде и тој ден........ (unsure)

Stefanija
Нов член
Нов член
Мислења: 47
Придружен: 04 Dec 2013, 23:45
Му се допанале: 44 пати
Им се допаднал: 35 пати

Re: И јас Сакам да ме викат МАМА !!!

Post by Stefanija » 04 Mar 2014, 15:03

Колку само е тажно кога ќе помислам како голем дел од нас сеуште трагаат по прегратка на малечко детенце... (sad1) Тешко е навистина, болно, тажно... но никогаш не смееме да се предадеме, победниците нели секогаш се оние кои остануваат да прераскажуваат... во оваа битка сигурно и ние ќе бидиме победници и не смееме да се предадеме (smile) мора да сме силни, храбри, и уверени дека тој ден е блиску за да успееме... знам дека ќе биде така (smile)
др. Таше е одличен доктор Da4i така да сигурно е во право (smile) И јас верувам дека наскоро ќе ве израдува едно бебенце (smile)

SakameBebence
Нов член
Нов член
Мислења: 4
Придружен: 13 Dec 2015, 19:18
Му се допанале: 12 пати
Им се допаднал: 1 time

Re: И јас Сакам да ме викат МАМА !!!

Post by SakameBebence » 13 Dec 2015, 19:28

Драги мои,
Ах само да знаете колку многу посакувам сите што сте пишале веќе да се радувате со малечки човечиња околу вас.
Повеќе од четири години... Секогаш имав надеж и не знам од каде ја добивав таа сила. Две операции, безброј испитувања, безброј тестови...
Сѐ до денес, од нигде никаде почувствував емотивна експлозија. Мислам дека повеќе не можам да издржам... Можеби во очите на другите сум силна или можеби така сакам да ме гледаат, но вистината е дека полека попуштам. Полека очајот ме надвладува.
Страв ми е да си признаам дека ОЧАЈНО ПОСАКУВАМ И МЕНЕ НЕКОЈ ДА МЕ НАРЕЧЕ МАМА!

Радост
Модератор
Модератор
Мислења: 2203
Придружен: 23 May 2013, 07:48
Location: Скопје
Му се допанале: 1320 пати
Им се допаднал: 1927 пати

Re: И јас Сакам да ме викат МАМА !!!

Post by Радост » 14 Dec 2015, 12:54

Секогаш ме растажуваат вакви постови ама секогаш знам дека постојат чуда. (big-hug)

Peperutka
Модератор
Модератор
Мислења: 2603
Придружен: 18 Oct 2010, 20:28
Му се допанале: 940 пати
Им се допаднал: 618 пати

Re: И јас Сакам да ме викат МАМА !!!

Post by Peperutka » 15 Dec 2015, 13:39

Ќе дојде и вашето време кога овие постови ќе бидат минато а сите ќе пишувате во темите за бременост и бебиња (grupna-gushka)

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: И јас Сакам да ме викат МАМА !!!

Post by Lena_nela » 15 Dec 2015, 22:11

Сакаме бебенце (big-hug) (a2) (love5) Годпод е голем,никого не заборава,па ни вас,можеби е закаснето но не и заборавено,ке дојде ден кога во раџе ке си гушкаш (b4)

Одговори

Return to “Забременување”