Доцнење на менструација

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Доцнење на менструација

Post by Debora » 10 Jul 2014, 20:58

Љубицаааааа колку ме израдува. (rad) (rad) (rad) Честитки и со лесно да си ја износиш бременоста. (jmp) А непланираните нешта знаат да бидат и најубави, уживајте во родителството. (kup)

Миличка мила, според симптомите можно е да е да си имала биохемиска бременост. Види што ќе ти каже гин. Една силна гушка и немој да се разочаруваш се тоа се претпоставки. (big-hug)

Miicka
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 04 Jul 2014, 01:18
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: Доцнење на менструација

Post by Miicka » 10 Jul 2014, 22:53

Дебора според се што прочитав на интернет и мене така ми изгледа :(
Иако се лажам дека може да е крварење во бременост и дека сепак може да испадне нешто добро...
А во случај да не е ништо поврзано со бременост имате ли идеја што би можело да биде?
Умрев од страв :(
На секое одење во тоалет ми искачаат парчиња :(

Crnokosaa
Домашен член
Домашен член
Мислења: 572
Придружен: 11 Nov 2012, 22:16
Му се допанале: 102 пати
Им се допаднал: 236 пати

Re: Доцнење на менструација

Post by Crnokosaa » 10 Jul 2014, 22:59

Cestitki Ljubica, so lesno da si ja iznosis bremenosta !!!!! (part)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Доцнење на менструација

Post by Debora » 11 Jul 2014, 12:20

Миличка само можеме да претпоставуваме... Не верувам дека е нешто опасно, сигурно и гинекологот ќе ти потврди. Пиши што ти кажал, те мислам. (kup)

Miicka
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 04 Jul 2014, 01:18
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: Доцнење на менструација

Post by Miicka » 11 Jul 2014, 16:58

Ооооо маки мои :(
Бев кај матичната сабајле ме виде на ехо, вика се е супер нема ништо,...освен што имаше една мала точка во матката што не знаеше што е, за тоа се посомнева да не е плод...
После ме виде на вагинално ехо, иако крварев ама мораше за да не е вонматерична, по што се воспостави дека не е тоа.
Нејзината претпоставка беше дека е спонтан бидејќи имам преобилно крварење и парчиња што испаѓаат.
Значи буквално на секое одење во тоалет мене ми испаѓаат парчиња.
Ме прати на Гак да проверам Hcg. Докторката на клиника исто ме гледаше на ехо и вика 99,9% е спонтан, дури ми рече во понеделник пак да дојдам, ако не сум скроз исчистена да ми прават киретража. Ме гледаше под спекулум и вика има коагулуми.
После ги земав резултатите ама втора смена им беше почнато т.д. не беше таму истата др.
Ми вика според резултатите изгледа како да немало бременост, и викам што може да биде, ми вика добиено.
А и матичната и таа др од прва смена рекоа дека е преобилно за добиено + ми каснеше пмс што никогаш не ми се случило, а за вакво обилно крварење да не зборам.
Значи ми земаа крв на клиника па додека да бидат резултатите морав да одам до дома да се пресоблечам бидејќи цели фармерки ми беа со крв. Втор пат бев до таму по резултати пак ми се случи истото...

И сега се договорив со матичната утре пак да одам кај неа.
Единтвено да е можно од ова крварење, откако почна еве веќе 9 дена па hcg да се намалило, ако била некоја кратка бременост...

Не знам стварно, јас сум буквално ко поплавена, од вчера до денес цело пакетче улошки потрошив :(

Ако не е спонтан што е? Немате појма колкави парчиња ми искачаат. др од втора смена на клиника ми вика можда ендометриумот се лушти па затоа, ама она не ме виде вагинално, ни на ехо,...да види не знам дали така ќе мисли :)

Ljubica89
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 08 Jul 2014, 19:40
Им се допаднал: 1 time

Re: Доцнење на менструација

Post by Ljubica89 » 11 Jul 2014, 20:45

Fala mnogu :) :) :)

Ljubica89
Нов член
Нов член
Мислења: 5
Придружен: 08 Jul 2014, 19:40
Им се допаднал: 1 time

Re: Доцнење на менструација

Post by Ljubica89 » 11 Jul 2014, 20:47

I najgolem pozdrav do site <3<3<3

teona
Член
Член
Мислења: 149
Придружен: 27 Feb 2013, 04:28
Им се допаднал: 29 пати

Re: Доцнење на менструација

Post by teona » 12 Jul 2014, 00:53

devojki jas celata ispaniciv 4 dena mi kasni a 8 meseci kako ima pominato od poragajot poslem poragaj mi dojde po 35 den i sekoj mesec mi idese tocno e ovoj 4 dena mi kasni a ne bi trebalo da e bremenost

teona
Член
Член
Мислења: 149
Придружен: 27 Feb 2013, 04:28
Им се допаднал: 29 пати

Re: Доцнење на менструација

Post by teona » 12 Jul 2014, 15:25

Cestitki Ljubica so lesno da si ja iznosis bremenosta devojki mene i deneska ne mi dojde a nemam nekoj znaci deka ke dojde se tesam deka e od vremeto bidejki e promenilivo ili nedaj boze da e nekoja cista bremenost ne bi trebalo da bide bidejki so soprugot se pazevme pa sega neznam...........

teona
Член
Член
Мислења: 149
Придружен: 27 Feb 2013, 04:28
Им се допаднал: 29 пати

Re: Доцнење на менструација

Post by teona » 15 Jul 2014, 23:36

Napraviv deneska test da ne mi bide misla bfm e samo panicam i celo vreme mislam od sto moze da mi kasni nedaj boze da e nesto loso panicam zosto ne sum navknata da mi kasni mi ima kasneto samo dva pati vo zivotot edenas koga imav cista i vtor pat koga ostanav bremena (confus)

Одговори

Return to “Забременување”