Кога забременивте после киретажа?

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
AnnaMolly
Нов член
Нов член
Мислења: 20
Придружен: 25 Aug 2014, 13:11
Им се допаднал: 5 пати

Кога забременивте после киретажа?

Post by AnnaMolly » 26 Aug 2014, 11:00

Како што пишав во другата тема, на 16 август имав индуцирано породување и киретажа во 16 недела (missed abortion).
Ми рекоа да почекам 6 месеци пред повторно да се обидеме, но познавам жени што забремениле и по 2-3-4 месеци од ваков настан.
Мене овој настан многу ме погоди психички, се уште не можам да се помирам со тоа што се случи и сакам што поскоро повторно да се обидам да забременам.

После колку време од киретажа вие забременивте?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Кога забременивте после киретажа?

Post by Debora » 26 Aug 2014, 11:05

Анамоли прво (dobr) Ти посаквам што побрзо да застанеш на нозе. (kup) Повели линк до оваква тема topic706.html .

anonimna123
Член
Член
Мислења: 147
Придружен: 27 Nov 2014, 00:06
Им се допаднал: 9 пати

Re: Кога забременивте после киретажа?

Post by anonimna123 » 28 Feb 2015, 10:43

Anamoly najdobro e da si cekas 6 meseci pa posle da probuvate da ostanes bremena

WhiteRose
Член
Член
Мислења: 102
Придружен: 25 Nov 2014, 15:27
Му се допанале: 47 пати
Им се допаднал: 31 пати

Re: Кога забременивте после киретажа?

Post by WhiteRose » 28 Feb 2015, 16:31

AnnaMolly duso jas lani imav kiretaza vo april i zabremeniv po 5 meseci vo septemvri posle eden obid samo, doktorkata mi rece dokolku psihicki sum spremna najrano moze da probam posle dva normalni ciklusi, no najmnogu zavisi od toa koga ke bidam jas psihicki spremna. A isto taka sum cula deka kolku poskoto posle kiretaza tolku e podobro za plodot i samata bremenost, vo smisla ne se preporacuva cekanje od godina ili poveke, no sepak najvazno e psihickata sostojba na zenata. sekoe dobro ti posakuvam i sto pobrzo da se oporavis i si rodis bebence. (racinja)

P.S Kakvo i da imas prasanje poveli :)

Одговори

Return to “Забременување”