Дали сум бремена

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
bebusce04
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 05 May 2017, 22:07
Му се допанале: 48 пати
Им се допаднал: 24 пати

Re: Дали сум бремена

Post by bebusce04 » 10 Feb 2018, 17:17

zdravo devojki dolgo vreme ne sum pisuvala na forumov ama po se izgleda ovoj pat so radosna vest nemam dobieno dva meseci bidejki nekogas znae da mi kasni i po nedela a nekogas i dve napravam test ispadne negativen i mi dojde posle nekoj den ovoj pat strplivo cekav posleden pat mi dojde 2 dekemvri ovie denovi ke zemam test i se nadevam na najubavata vest na svetot dance (piggy)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Debora » 13 Feb 2018, 21:20

Бебушче ќе те чекаме убави вести да потврдиш. (joy) Кога ќе правиш тест? (smile)

bebusce04
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 05 May 2017, 22:07
Му се допанале: 48 пати
Им се допаднал: 24 пати

Re: Дали сум бремена

Post by bebusce04 » 17 Feb 2018, 12:17

Devojki kupiv test no vcera mi se pojavi kafeav iscedok skoro bledo kafeav ama denesa gledam kako da saka posilo da tece i imam bolki vo dolniot del od stomakot sto mislete da go napravam testot ke mi pokaze li ako ima bremenost (ner) (sad1)

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Debora » 18 Feb 2018, 21:36

Бебушке јас мислам дека најдобро е да отидеш на лекар, ќе се знае сигурно што се случува. Пиши како си. (a2)

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Дали сум бремена

Post by ivvi<3 » 19 Feb 2018, 20:24

И јас исто мислам, на доктор. Особено што, претпоставувам по тоа што читам, има нередовна менструација. Каснење по недела- две, треба да се испита која е причината.

bebusce04
Нов член
Нов член
Мислења: 64
Придружен: 05 May 2017, 22:07
Му се допанале: 48 пати
Им се допаднал: 24 пати

Re: Дали сум бремена

Post by bebusce04 » 28 Feb 2018, 18:45

devojki eve me pak blagodaram za vasite mislenja bev i gi napraviv site kontroli se e vo red a mi kasnela menstruacijata poradi zgolemna tezina .. (smile) pozdrav do site (big-hug)

Daskalche
Нов член
Нов член
Мислења: 17
Придружен: 02 Jan 2018, 13:40
Им се допаднал: 3 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Daskalche » 03 Mar 2018, 18:50

Здраво девојки :)
Јас имам едно прашање: со сопругот се обидуваме да имаме бебенце 👶 Мојата последна менструација беше на 10.02.2018 и ми трае 7 дена. Секогаш имам редовна менструација. Откако ми заврши менструацијата се обидувавме за бебе од 9 иот ден после менструација па се до денес. Имаме ли шанси да имаме бебенце? Многу го очекуваме. Ме интересира кога почнуваат првите симптоми на бременост? Откако ќе дознаеш дека ти касни или може и претходно?
Фала ви за информацијата ☺

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5850 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Debora » 03 Mar 2018, 21:52

Даскалче симптомите би требало да започнат дури откако ќе ти задоцни, кога хормоните ќе имаат време да проработат ... ама некои жени кажуваат дека знаеле и претходно... ништо зацртано во камен. (smile)

ivvi<3
Редовен член
Редовен член
Мислења: 277
Придружен: 11 Mar 2015, 17:40
Му се допанале: 42 пати
Им се допаднал: 134 пати

Re: Дали сум бремена

Post by ivvi<3 » 03 Mar 2018, 22:12

Јас да се пријавам во оние без симптоми (smile) 100% бев сигурна дека не сум трудна. Ама испадна поинаку (pipi) Инаку прв симптом е доцнење на менструацијата, а мачнини и останато се јавуваат накај 6-7 недела, тогаш веќе ќе знаеш дека си бремена. Ти посакувам за брзо да видиш bfp

Daskalche
Нов член
Нов член
Мислења: 17
Придружен: 02 Jan 2018, 13:40
Им се допаднал: 3 пати

Re: Дали сум бремена

Post by Daskalche » 03 Mar 2018, 22:57

Ви благодарам за одговорот :) ❤

Одговори

Return to “Забременување”