Page 11 of 15

Re: Дали сум бремена

Posted: 10 Feb 2018, 17:17
by bebusce04
zdravo devojki dolgo vreme ne sum pisuvala na forumov ama po se izgleda ovoj pat so radosna vest nemam dobieno dva meseci bidejki nekogas znae da mi kasni i po nedela a nekogas i dve napravam test ispadne negativen i mi dojde posle nekoj den ovoj pat strplivo cekav posleden pat mi dojde 2 dekemvri ovie denovi ke zemam test i se nadevam na najubavata vest na svetot dance (piggy)

Re: Дали сум бремена

Posted: 13 Feb 2018, 21:20
by Debora
Бебушче ќе те чекаме убави вести да потврдиш. (joy) Кога ќе правиш тест? (smile)

Re: Дали сум бремена

Posted: 17 Feb 2018, 12:17
by bebusce04
Devojki kupiv test no vcera mi se pojavi kafeav iscedok skoro bledo kafeav ama denesa gledam kako da saka posilo da tece i imam bolki vo dolniot del od stomakot sto mislete da go napravam testot ke mi pokaze li ako ima bremenost (ner) (sad1)

Re: Дали сум бремена

Posted: 18 Feb 2018, 21:36
by Debora
Бебушке јас мислам дека најдобро е да отидеш на лекар, ќе се знае сигурно што се случува. Пиши како си. (a2)

Re: Дали сум бремена

Posted: 19 Feb 2018, 20:24
by ivvi<3
И јас исто мислам, на доктор. Особено што, претпоставувам по тоа што читам, има нередовна менструација. Каснење по недела- две, треба да се испита која е причината.

Re: Дали сум бремена

Posted: 28 Feb 2018, 18:45
by bebusce04
devojki eve me pak blagodaram za vasite mislenja bev i gi napraviv site kontroli se e vo red a mi kasnela menstruacijata poradi zgolemna tezina .. (smile) pozdrav do site (big-hug)

Re: Дали сум бремена

Posted: 03 Mar 2018, 18:50
by Daskalche
Здраво девојки :)
Јас имам едно прашање: со сопругот се обидуваме да имаме бебенце 👶 Мојата последна менструација беше на 10.02.2018 и ми трае 7 дена. Секогаш имам редовна менструација. Откако ми заврши менструацијата се обидувавме за бебе од 9 иот ден после менструација па се до денес. Имаме ли шанси да имаме бебенце? Многу го очекуваме. Ме интересира кога почнуваат првите симптоми на бременост? Откако ќе дознаеш дека ти касни или може и претходно?
Фала ви за информацијата ☺

Re: Дали сум бремена

Posted: 03 Mar 2018, 21:52
by Debora
Даскалче симптомите би требало да започнат дури откако ќе ти задоцни, кога хормоните ќе имаат време да проработат ... ама некои жени кажуваат дека знаеле и претходно... ништо зацртано во камен. (smile)

Re: Дали сум бремена

Posted: 03 Mar 2018, 22:12
by ivvi<3
Јас да се пријавам во оние без симптоми (smile) 100% бев сигурна дека не сум трудна. Ама испадна поинаку (pipi) Инаку прв симптом е доцнење на менструацијата, а мачнини и останато се јавуваат накај 6-7 недела, тогаш веќе ќе знаеш дека си бремена. Ти посакувам за брзо да видиш bfp

Re: Дали сум бремена

Posted: 03 Mar 2018, 22:57
by Daskalche
Ви благодарам за одговорот :) ❤