Page 10 of 15

Re: Дали сум бремена

Posted: 28 Sep 2017, 18:27
by Debora
Мамита утре е денот? (brows) Бавно, ама поминаа деновите. (smile)

Re: Дали сум бремена

Posted: 29 Sep 2017, 13:18
by mamita2413
Debora wrote:
28 Sep 2017, 18:27
Мамита утре е денот? (brows) Бавно, ама поминаа деновите. (smile)
Да денес е денот. Ми се случувало да добијам ден два порано, но еве и дојде денот а сеуште нема ништо. Градите ме болат веќе неколку дена, а имам повремени и мали болки исто како за добивање, и кичмата ме боли. Не знам, ќе чекам и денес.

Re: Дали сум бремена

Posted: 30 Sep 2017, 08:41
by mamita2413
Ништо девојки. Ноќеска сум добила. (sad1)

Re: Дали сум бремена

Posted: 30 Sep 2017, 16:55
by Теа22
a da ne si vrsete stresovi okolu zabremenuvanje ...koga treba da bide ke bide tebe mozokt ako tie asociran na toa i se na toa misles potsvesno u samata psiha vlaga i se nerviras ako misles na toa nema da ostanes ako se opustis i ne gi gledas plodnite denovi ke bide ne se forsirajte trudni da ostanete jas ne se forsirav nego samo od sebe pa eve 7 mesec sum uzivajte si devojki

Re: Дали сум бремена

Posted: 02 Nov 2017, 08:44
by mamita2413
Здраво девојки. Пак јас, но со најсреќната вест на светот. Бремена сууууууммммм (rad) (rad) bfp

Re: Дали сум бремена

Posted: 02 Nov 2017, 12:50
by Debora
Честитки! (part) Со лесно да си ја изношиш бременоста. (big-hug)

Re: Дали сум бремена

Posted: 02 Nov 2017, 15:23
by SMESKO
Мамита (con) со лесно (t3)

Re: Дали сум бремена

Posted: 06 Feb 2018, 23:22
by Mici1
Здраво девојки,
Имам редовен циклус на 28 дена, во изминативе неколку месеци на 29.
Бидејќи изминативе месеци ми доаѓа на 29 дена требаше да добијам денес, но вчера сабајле имав една бледо црвенкаста густа точка и мислев дека добив. Ме болеше и стомак. Не ме боли на секој циклус, немам болни ментруации, но вчера ме болеше и си викам додека да пробие.
Ставив влошка и цел ден дали имаше 2 капки, еве и денес исто, едвај 2-3 капки, а првите 2 дена баш ми е обилно откако ќе пробие.
Пред два месеци испитував хормони и се е ок. Матичнатами кажа дека само овулацијата може да ми биде за 2-3 дена подоцна ми беше покачен пролактинот 27,4. Следен месец проверив пак на трет ден од добиено и беше 7.4.
По завршување на претходна менс односи имав 3 дена откако според менструале календар ми е помината оволација, па според мое не би требало да е бременост и не очекувам да е. Но сега ова што ми се случува со "добиеново" ме става во мисла. Инаку имам грчеви, ама немам добиено :)
Се разбудив со мала главоболка ама мислев дека е дека спиев малку повеќе, и цел ден осеќам како покачена температура.
Никогаш до сега не се случило вакво нешто.
Ве молам за искуства

Re: Дали сум бремена

Posted: 07 Feb 2018, 13:13
by ivvi<3
Тест за бременост ќе ги реши сите дилеми (smile)

Re: Дали сум бремена

Posted: 10 Feb 2018, 11:41
by aneance
Овој месец и јас имав таква ситуација и за среќа добив се исплашив рано е за второ бебе
И јас имам редовен циклус на 27 дена, месецов добив на 27 ден утрото на тоалетна имав и мислев сум добила и си ставив влошка и цел ден ништо дури по 4 дена ми дојде
Почекај уште некој ден може ќе добиеш (smile)