Колку време ви беше потребно за да зачнете?

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Herra
Редовен член
Редовен член
Мислења: 264
Придружен: 12 Dec 2011, 03:13
Му се допанале: 107 пати
Им се допаднал: 22 пати

Re: Колку време ви беше потребно за да зачнете?

Post by Herra » 15 Oct 2012, 17:05

10 месеци се обидувавме додека не се појавија bfp минатиот месец (bu)

bubace
Домашен член
Домашен член
Мислења: 601
Придружен: 02 May 2012, 20:32
Му се допанале: 249 пати
Им се допаднал: 235 пати

Re: Колку време ви беше потребно за да зачнете?

Post by bubace » 15 Oct 2012, 17:47

Debora wrote:Пуфличе во оваа тема имаме пишувано за природни средства, таму и Бубувче има напишано за медот topic390.html
Дебора, Бубаче сум, не сум Бубувче (smile) . Ама и тоа не е толку важно, важно е да помогнеме колку можеме. (l2)

Пуфличе, отвори ја темата што ти ја кажа Дебора, има таму се напишано. Ако нешто те интересира, слободно пиши ми порака. Поздрав и најскоро да си забремениш и ти и сите кои очекуваат.

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11056
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5853 пати
Им се допаднал: 3576 пати

Re: Колку време ви беше потребно за да зачнете?

Post by Debora » 15 Oct 2012, 17:56

Уф, извини многу, во брзање сум те згрешила. :ymblushing:
Знам која си. (a2)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Колку време ви беше потребно за да зачнете?

Post by sunshine_2012 » 16 Oct 2012, 03:20

Kaj nas ne bese tesko, so site tri ostanv bremena od prv obid :)koga ke resevme za bebe i istiot mesec ostanav bremena, ma da so prvoto bebe mikazaaa deka poradi miomot na matkata mozno e da nemam deca no Bog e nad site problemi. Se molam za sekoja zena sto se obiduva da ostane bremana toa da se sluci brzo bez da cekate mnogu neka Bog i kaj vas se proslavi.

nane
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 02 Nov 2012, 17:30

Re: Колку време ви беше потребно за да зачнете?

Post by nane » 02 Nov 2012, 17:43

Mene mi trebase tocno 2 i pol godini za da zabremenam :)

mammi
Нов член
Нов член
Мислења: 23
Придружен: 30 Oct 2012, 20:44
Им се допаднал: 16 пати

Re: Колку време ви беше потребно за да зачнете?

Post by mammi » 06 Nov 2012, 13:36

Во плодни денови од прва се фати ама за жал заврши неуспешно и по 7 месеци пауза сега ни е прв месец како пробуваме за (b4) се надевам дека ќе си ги видам bfp како што си ги видов лани во ноември.

Nadja
Редовен член
Редовен член
Мислења: 445
Придружен: 26 Aug 2012, 19:03
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 52 пати

Re: Колку време ви беше потребно за да зачнете?

Post by Nadja » 11 Nov 2012, 23:43

Za da zabremenam mi bea potrebni 6 meseci.

Ajna
Нов член
Нов член
Мислења: 10
Придружен: 06 Dec 2012, 16:35

Re: Колку време ви беше потребно за да зачнете?

Post by Ajna » 06 Dec 2012, 17:52

zdravo na site, jas sum nova na forum, sakam da vi kazam da ne ocajuvate, jas skoro 8 godini da se rece, nemam deca, i jas i maz mi sme vo red, ama imam miom nadvor od matka,ama toa ne pravi nikakva steta, pred 4 dena pravev inseminacija pa ke vidime sto ke izleze, drugo naslonete se na gospod molete go, zasto bez negova dozvola ne moze da imame nisto, kako toj pisal taka ke bide, veruvajte mozokot sum go pustila da pase, zasto protiv bozja volja ne mozeme da ideme, mojata majka imase 12 operacijj od tumur, mene koga me rodi me rodi so eden jajnik i ostetna tuba, i tumur na gradata,operacija pravese dodeka bev jas vo utrobata nejzxina :) znaci gospod e moken i golem koga jas se rodiv i ostranija jajnik matka, znaci ako gospod saka so kakva boles da sme ke bide, zatoa ne taguvajte denot e po mudar od nokta, ne se znae sto ke se sluci utre (thumbsup)

ani4ka
Редовен член
Редовен член
Мислења: 427
Придружен: 14 Jun 2012, 12:09
Му се допанале: 98 пати
Им се допаднал: 204 пати

Re: Колку време ви беше потребно за да зачнете?

Post by ani4ka » 06 Dec 2012, 19:22

ani4ka wrote:veke 7 meseci se obiduvame no nikako da uspee...imav nekoja infekcija ja llecevme no pak nisto..se nadevam deka nema uste dolgo da ja cekame taa golema radost...na momenti se razocaruvam i si velam mozebi taka treba da bide...znam deka treba opustanje no nekako toa e posilno od se.. (bu)
hehe ova koga sum go pisala veke naredniot mesec bidna dance dance

ilija
Нов член
Нов член
Мислења: 4
Придружен: 05 Dec 2012, 19:27

Re: Колку време ви беше потребно за да зачнете?

Post by ilija » 08 Dec 2012, 00:40

Здраво на сите. Јас сум нова на форумов се зачленив, затоа што јас и мојот партнер веќе втор месец се обидуваме. Се надевам дека овој месец ќе фати, имам некое претчуство. (smile) Инаку не знам дали е нормално тоа што два месеци за време на овулација не се фати. Се извинувам ако не пишувам во соодветна тема меѓутоа уште не можам да се снајдам (smile) Се надевам дека во јануари ќе видам bfp
Поздрав

Одговори

Return to “Забременување”