Проблеми со зачнување и совети

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by sweety » 31 Oct 2016, 09:41

опуштено девојки ќе биде, водолија и кај мм имаше дијагноза астенотератозооспермија,слаба подвиѓност и мал број на нормални сперматозоиди,јас искрено чекав една година пробување гледам не бива, и веднаш почнавме со испитување, но кај специалијст за ИВФ закачавме термин сите документи и ние рекоа дека природно може да дојде но тешко сепак е се божја работа, и инсеминациите ќе ни бидат губење на време, и веднаш почнавме со ИВФ, мој совет ти е ако не ти се чека закажи кај специјалист,разговарајте видете што и како понатаму, тоа е мој совет пак ќе кажам немора да значи дека е правилно.да не заборавам мм пиеше исто сексовит некој витамини три месеци имаше благо подобрување, ако е во блага форма мислам дека со терапија ќе се подобри, (grupna-gushka)

elsa13a
Нов член
Нов член
Мислења: 21
Придружен: 31 Oct 2016, 10:34
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by elsa13a » 31 Oct 2016, 10:43

Здраво на сите,
Нова сум на форумот, би сакала ако некој има искуство со полицистични јајници да ми пише некој совет за забременување..
Имам 31 година, 2 години како сакаме бебче. Сопругот правеше спермокултура и наодот беше уреден. Матичната не сакала да му даде упат за спермограм. Дали од матичен се зима упат за тоа или? Моите јајници се со цисти, но гинекологот сеуште не ме праќа на дополнителни испитувања вика дека ќе треба само да се погодел моментот..
Почнувам да станувам депресивна, а тоа само ми оди на штета бидејќи сум под константен стрес.. неможам да се расположам ми се промени цел карактер..
Ве молам било мкаков одговор би ми помогнал..
Ви благодарам!

Girl23
Нов член
Нов член
Мислења: 99
Придружен: 21 Dec 2015, 19:04
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by Girl23 » 31 Oct 2016, 11:25

Елса и јас имам полицистични јајници и јас веке психички се оптеретив само на тоа мислам се надевам дека ке си ги видеме сите двете цртички сега пофторно ми доцни а страв ми е да правам тест да не се разочарам

borjana
Редовен член
Редовен член
Мислења: 406
Придружен: 19 Apr 2015, 23:42
Му се допанале: 81 пати
Им се допаднал: 205 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by borjana » 31 Oct 2016, 11:44

Devojki ne grizete se I Jas sum so policisticni jajnici ostanav trudna za zal ne uspesno Eve 2 god probuvame I nie. Pocnav da pijam perunska maka ubavo se osekam denes treba da dobijam Eve ke cekam do Utre I zadutre pravam test Nema otkazuvanje ve pozdravuvam site forumki Nemam font da ne Krsam pravila prostete za porakava ve mislam site

elsa13a
Нов член
Нов член
Мислења: 21
Придружен: 31 Oct 2016, 10:34
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by elsa13a » 31 Oct 2016, 11:50

Girl23 ти држам среќааа!!! Ајде биди надеж за мене и за сите други кои се борат со полицистични јајници! Израдувај не со убави вести!
Кога ќе можеш пиши дали нешто пиеш за јајниците? Ти благодарам на подршката!
:*

elsa13a
Нов член
Нов член
Мислења: 21
Придружен: 31 Oct 2016, 10:34
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by elsa13a » 31 Oct 2016, 11:52

Борјана,
Ти благодарам на одоговорот! Ајдеее држам среќа и за тебе! :*
Од каде ја набауваш таа билка?

Girl23
Нов член
Нов член
Мислења: 99
Придружен: 21 Dec 2015, 19:04
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by Girl23 » 31 Oct 2016, 14:49

елса бидејки не добивам редовно докторката ми препиша добростон па потоа дијане 35 пиев три месеци и ми се регулира циклусот 6 месеци редовно добивав потоа пак ми доцнеше околу 2 недели и два месеци добив и сега пофторно ми доцни се надевам дека нема да добијам и многу сакам да видам bfp bfp (lovet)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by sweety » 31 Oct 2016, 17:44

леле ми мириса на многу bfp bfp bfp bfp bfp (t3) (t3) (t3)

Girl23
Нов член
Нов член
Мислења: 99
Придружен: 21 Dec 2015, 19:04
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by Girl23 » 31 Oct 2016, 20:58

Девојкиии купив тест незнам кога да го правам многуу ме стра мћне сакам да сњ разочарам со душа чекам bfp

Girl23
Нов член
Нов член
Мислења: 99
Придружен: 21 Dec 2015, 19:04
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by Girl23 » 01 Nov 2016, 08:49

Го направив тестот и е позитивен можно ли е да не е точен ке одам на гинеколог го молам бога да ми каже и гинекологот дека сум бремена (big-hug) (big-hug)

Одговори

Return to “Забременување”