Проблеми со зачнување и совети

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
elsa13a
Нов член
Нов член
Мислења: 21
Придружен: 31 Oct 2016, 10:34
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by elsa13a » 01 Nov 2016, 08:52

Girl лелеллелелелелелелелееллел јееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее!!!!
Јееееее трудна си!!! Радувај се!!!!
(part) (t3) (b4)
Ауууууу сега ми ја врати надежта! Ти благодарам што си трудна :D
Уживајјјјј!!!
(rad) (rad) (rad) (rad) (rad)

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by sweety » 01 Nov 2016, 09:18

браво грл (joy) (joy) (part) (part) ја имаме првата трудница месецов,секако дека е точен уживај сега и само позитивни мисли

Lena_nela
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1155
Придружен: 13 Dec 2013, 15:56
Му се допанале: 1200 пати
Им се допаднал: 825 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by Lena_nela » 01 Nov 2016, 09:35

Грл (jmp) честиткиииии, штом излегле bfp ТОЧЕН Е!!! Со среќаааааа

Vodolija
Нов член
Нов член
Мислења: 28
Придружен: 19 Oct 2016, 14:25
Му се допанале: 9 пати
Им се допаднал: 12 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by Vodolija » 01 Nov 2016, 10:09

Честитки Girl (rad) (part)
Со лесно да си ја истераш бременоста. (t3)
Јас треба во четврток да добијам и пред една недела правев уште тест и негативен е .Знам дека е прерано,ама ете си осеќам дека ќе добијам,си ги знам симптомите.

Girl23
Нов член
Нов член
Мислења: 99
Придружен: 21 Dec 2015, 19:04
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by Girl23 » 01 Nov 2016, 11:00

Девојкии ситее да си ги видете двете цртички јас уште не можам да поверувам и јас го доживеав тоа што најмногу го сакам ке одам уште малку на гинеколог и ке ви пишам најточно Фала ви многуу (grupna-gushka)

Girl23
Нов член
Нов член
Мислења: 99
Придружен: 21 Dec 2015, 19:04
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by Girl23 » 01 Nov 2016, 12:01

Epaa bev na ginekolog i bremena sum. Sitee da si ja doziveete ovaa radost kaj site samo ubavi raboti da se slucuvaat (grupna-gushka)

sunshine_2012
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1153
Придружен: 04 Jul 2012, 23:01
Location: Tetovo
Му се допанале: 548 пати
Им се допаднал: 738 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by sunshine_2012 » 02 Nov 2016, 02:50

Гир честото бременост Со лесно да си ја износен бременоста и живи и здрави да сте. (joy) (joy) (joy)

Girl23
Нов член
Нов член
Мислења: 99
Придружен: 21 Dec 2015, 19:04
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by Girl23 » 05 Nov 2016, 11:56

Ти благодарам многу sunshine site sto si sakaat vo brzo vreme da si ostanat (lovet)

Biser
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 18 Apr 2020, 21:11

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by Biser » 18 Apr 2020, 21:40

Zdravo na site,
Posle 5 meseci vo obid za zacnuvanje vo dekemvri ostanav bremena no za zal imav spontan koj beshe na pocetok 5ta nedela.Po sovet na ginekologot gi napraviv site mozni ispituvanja i nikade nemase pricina za spontaniot. Se iscistiv po priroden pat bez nikakvi intervencii . Ginekologot me sovetuvashe da zapoznam so metilirana folna.
Posle prviot ciklus zapocnavme povtorno so obidi , no seuste nemam pozitiven test. Dali nekoj imal slicno iskustvo na ovaa tema ili mozebi nekoj sovet da mi dade.
Pozdrav

Sandrushka13
Нов член
Нов член
Мислења: 11
Придружен: 18 Oct 2017, 14:56
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 8 пати

Re: Проблеми со зачнување и совети

Post by Sandrushka13 » 21 Jun 2020, 14:32

Добар ден женски (smile) јас пак после 2.5 години во обид сум за уште едно бебенце малото сега ќе ми полни 2 години . Се обидуваме веќе 3 ти месец првиот добив ,вториот месец ми покажа позитивен тест си многу слаба втора линија и другиот ден добив е сега ми касни веќе 4 ден и правев тест негативен вчера преку крв и тој негативен а добивам на 32.33 дена . Со првото детенце останав одма а сега е потешко некако. Цело време имам некој болки во јајниците и ќичмата. Имав цистит воспаление пред две недели и по дозвола на доктор се напив Палин е сега дали може од тоа да била покасна овулација и ако во случај сум оатаната па да е рано уште да покаже на тест незнам навистина веќе се напнувам. А со сопругот константно имаме односи. Ве молам за мислење и искуства (smile)

Одговори

Return to “Забременување”