Симптоми на бременост?

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
elsa13a
Нов член
Нов член
Мислења: 21
Придружен: 31 Oct 2016, 10:34
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by elsa13a » 10 Jan 2017, 15:47

Фала за одговорот слатка :) ми влеваш надеж!
Јас сум на 4 дена пред циклис. Скоро недела дена имам тахикардии така слаби и повремено, се надевам дека е симптом, а не нешто друго :)
Можно е ли вака рано да се јави ваков симптом? Памтиш кога ги имаше ти?
Поздрав.

sweety
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 2260
Придружен: 31 Oct 2013, 19:01
Му се допанале: 958 пати
Им се допаднал: 1200 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by sweety » 12 Jan 2017, 10:33

Елса како си,имав тие денови кога требаше да добијам и трае две недели отприлика.

elsa13a
Нов член
Нов член
Мислења: 21
Придружен: 31 Oct 2016, 10:34
Му се допанале: 3 пати
Им се допаднал: 13 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by elsa13a » 12 Jan 2017, 12:21

Слатка фала на прашање :) ама не ќе да сум добро. Два дена имам кафен исцедок, слаб не на секое бришење. Ми ја навестува изгледа добивачката :)
(comp) (ner)
За два дена ќе видам што ќе да е :)
Убав студен ден на сите :)
(grupna-gushka)

Bojana
Нов член
Нов член
Мислења: 65
Придружен: 25 Jul 2016, 18:49
Му се допанале: 5 пати
Им се допаднал: 28 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by Bojana » 26 Apr 2017, 15:05

Здраво (smile)
Веќе една недела како ми касне менструација тестот покажа дека сум (t3) а немам никакви симптоми освен ишарани гради како геогравска карта дали нешто не е во ред или нормално е. Инаку имам и една неуспешна бременост во 8нед.

Lejla7
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 4049
Придружен: 24 Oct 2011, 14:34
Му се допанале: 1286 пати
Им се допаднал: 1103 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by Lejla7 » 26 Apr 2017, 16:15

Пoчекaј уште мaлку и немa дa мoрaш дa бaрaш симптoми, сaми ќе си дoјдaт (laugh1) Пoсле ќе се кaеш штo си ги бaрaлa oсвен aкo си oд oние среќниците штo немaaт мaчнини (laugh1) (big-hug)

Lidemkd20
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 07 May 2017, 14:37

Re: Симптоми на бременост?

Post by Lidemkd20 » 07 May 2017, 14:55

Здраво на сите, нова сум на форумов.
Би сакала да знам што мислите вие:
Имам некои симптоми не знам дали сум бремена... Добив менструација пред околу 2 недели но траеше само 2 дена, необилно и со кафеава боја. Исто така и претходната менструација ми траеше кратко 2-3 дена. Имав цисти на двата јајника пред неколку месеци, па помислив дека тоа е причината. Но, сега и откако ми помина менструацијата градите ми се зголемени и премногу меки и на допир чувствувам болка ама не преголема. Претходно пред претпоследниот циклус ми беа многу болни и тврди, а сега пред последниот циклус не почувствував никаква болка, туку откако ми помина тогаш ми се зголемија драстично. Чувствувам и некоја тежина во долниот дел од стомакот. Последниот незаштитен однос ми беше пред еден месец.
Сакам бебенце, но не сакам сеуште да направам тест бидејќи си мислам дека ќе се разочарам... (confus)

Одговори

Return to “Забременување”