Симптоми на бременост?

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Leontina
Нов член
Нов член
Мислења: 4
Придружен: 07 Jul 2016, 23:45
Му се допанале: 1 time

Re: Симптоми на бременост?

Post by Leontina » 08 Jul 2016, 10:25

Здраво девојки! Јас сум нова на форумот но ве следам цело време. Најискрено се пријавив само заради мојава дилема и ми треба совет и мислење од вас.Значи... Јас пред добивање имам болки во градите се додека не добијам, четири дена пред добивање ми се појавуваат акни и исто така ме болат јајниците (а кога ќе добојам подобро да се мавнам од земја него да ги трпам тие болки). Е сега вака... Госпожата ми е како швајцарски саат на 28 дена.Овој пат требаше да добијам на 03.07 што значи ми доцни 6 дена. Денот кога требаше да добијам имав привремени бодежи во десниот јајник, а градите за ЧУДО не ме болат! Вчера и денес осеќам од време на време грчеви во матката и јајниците и плус ми се појавија неколку акнички. Мноооогу сакам бебушка едвај чекам две цртки ги чекам 6 години... Извинете за долгиот пост стварно ми треба совет дали да чекам до понеделник.. Поздравче (smile)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by SMESKO » 08 Jul 2016, 11:00

Леонтина јас мислам дека и сега ако направиш тест дека ќе покажи (t3) ако ја има,а според ова што е напишано јас мислам дека тестот би ти бил bfp ,имаш симптоми кои укажуваат на (t3) а посебно што ,,госпожата сеуште ја нема,,.Па пиши ни што ќе направиш и нека не биде само дилемата причина за да не дружиш тука,има теми што навистина ќе те заинтересираат и кои ќе ти помогнат во многу дилеми,па (dobr)

Toplinka26
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 08 Jul 2016, 11:59

Re: Симптоми на бременост?

Post by Toplinka26 » 08 Jul 2016, 12:38

Zdravo, imam redovna menstruacija sekoj mesec mi e tocno do den. Ovoj mesec isto mi dojde na vreme megutoa sega od kako mi zavrsi pred 3 dena povtorno imam nekoi blagi grcevi vo dolniot del na stomakot kako simptom za povtorno dobivanje, gradite kako oteceni gi cuvstvuvam i se osekam pospano kako nenaspana. Milsenje nekoe? tnx

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by SMESKO » 08 Jul 2016, 18:21

Топлинка едно тест4е за бременост мислам дека ќе ти помогни,имало секакви случаеви дури и трудници со минструален циклус така да и кај тебе можи се работи за (t3) .Пиши ни што направи (a2)

Leontina
Нов член
Нов член
Мислења: 4
Придружен: 07 Jul 2016, 23:45
Му се допанале: 1 time

Re: Симптоми на бременост?

Post by Leontina » 09 Jul 2016, 11:28

Јас утрово направив тест излезе bfm а и очекував да биде bfm бидејќи се разбудив со болки во градите и јајниците и нови акнички (моите вообичаени симптоми за пмс). Прв пат ми доцни толку многу меѓутоа тоа е што е... Сега ми преостанува да си ја чекам гостинката а после неа продолжуваме со нови сили и (ttc)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by SMESKO » 09 Jul 2016, 12:27

Леонтина ќе биде мила,немој да се разочаруваш,на овој форум ако прочиташ повеќе имало долгогодишни борби за (b4) па на крајот Господ ги наградил.Мила каснењето на циклусот е можеби предзнак дека наредниот месец ќе се израдувате со bfp затоа работете на случајот вредно (dve) и оставете на Господ и ќе биде.Поздрав и те (big-hug)

Girl23
Нов член
Нов член
Мислења: 99
Придружен: 21 Dec 2015, 19:04
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by Girl23 » 03 Aug 2016, 22:59

Здраво девојки имам полицистични јајници и со дијане 35 5 месеци ми се регулира циклусот и пробувавме секој месец но ништо не се зафати овој месец ми доцни 10 дена и имам само како грчеви во стомакот и јајниците ако има некој искуство ве молам нека пише јас сакам да направам тест за бременост но страв ми е да не се разочарам. (sad1)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by SMESKO » 04 Aug 2016, 08:27

Гирл какви и да се резултатите мораш да се соочиш,во случајов мислам дека ќе се радуваш со оглед на тоа што изостанокот на мин.циклус е 10 дена.Едно тест4е и те чекаме со убави вести.Те (big-hug)

Girl23
Нов член
Нов член
Мислења: 99
Придружен: 21 Dec 2015, 19:04
Му се допанале: 4 пати
Им се допаднал: 33 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by Girl23 » 04 Aug 2016, 11:17

Смешко јас претходно имав нередовна менструација и сега може повторно да ми доцни поради цистите на јајниците и поради тоа се плашам да направам тест за бременост денес звонев кај гинекологот но никој не ми се јави сигурно се на одмор а тест ке морам да правам па што ке биде тоа. Ти благодарам многу (big-hug)

SMESKO
Форумски домаќин
Форумски домаќин
Мислења: 1422
Придружен: 12 Sep 2013, 12:28
Му се допанале: 1559 пати
Им се допаднал: 912 пати

Re: Симптоми на бременост?

Post by SMESKO » 04 Aug 2016, 12:37

Да те сфатив Гирл,но сепак изостанокот на мин.циклус моежеби е знак за (t3) дај Боже кај тебе за тоа да се работи,ајде едно тест4е и журка да правиме (joy)

Одговори

Return to “Забременување”