Тест за бременост

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Одговори
Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Тест за бременост

Post by Debora » 22 Sep 2009, 17:29

После колку време од зачнувањето добивте 2 цртички на тестот за бременост?
Кои тестови за бременост сметате дека се најдобри?

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Тест за бременост

Post by Debora » 03 Dec 2009, 16:16

Уште немам купено тест и не знам каков да купам за да биде позитивен (laugh1) .
Додуша и не ми се ни купува, оти имам баш убав ПМС период.
Имате ли некаква сугестија за видот на тестот?

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Тест за бременост

Post by Kjara » 03 Dec 2009, 16:47

Be safe :grin:

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Тест за бременост

Post by Debora » 03 Dec 2009, 22:10

Сакав да те послушам и отидов во Зегин, ама ми дадода Sure check, аптекарката ми рече дека може да се прави во било кое време на денот, што и не значи многу, оти за многу тестови има таква реклама.

Sashka
Администратор
Администратор
Мислења: 869
Придружен: 01 Oct 2009, 22:08
Му се допанале: 1150 пати
Им се допаднал: 550 пати

Re: Тест за бременост

Post by Sashka » 04 Dec 2009, 01:41

Дебора, дај боже овој тест да биде позитивен, па да ни го фалиш дека е од тие добрите (што покажуваат само позитивно) :lol:

Annabel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 490
Придружен: 09 Nov 2009, 21:21
Им се допаднал: 13 пати

Re: Тест за бременост

Post by Annabel » 04 Dec 2009, 09:58

Дај Боже и од мене. Јас за Ива правев тес, ама не знаев дека треба наутро, и ми беше негативен. Е после разбрав дека требало наутро, па зедов нов и ми покажа позитивен (не знам како се викаше, беше многу ефтин, околу 50денари милам)

Kjara
Модератор
Модератор
Мислења: 439
Придружен: 11 Nov 2009, 17:48
Им се допаднал: 6 пати

Re: Тест за бременост

Post by Kjara » 04 Dec 2009, 16:46

Деборааааааааааа петок е :grin: чекаме :grin:

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Тест за бременост

Post by Debora » 04 Dec 2009, 17:08

Одложен е се надевам, а не откажан :grin:

Debora
Администратор
Администратор
Мислења: 11055
Придружен: 22 Sep 2009, 17:24
Му се допанале: 5851 пати
Им се допаднал: 3575 пати

Re: Тест за бременост

Post by Debora » 05 Dec 2009, 09:55

Annabel wrote:Дај Боже и од мене. Јас за Ива правев тес, ама не знаев дека треба наутро, и ми беше негативен. Е после разбрав дека требало наутро, па зедов нов и ми покажа позитивен (не знам како се викаше, беше многу ефтин, околу 50денари милам)
Се сеќаваш ли на кој ден од циклусот го направи тестот?

Annabel
Редовен член
Редовен член
Мислења: 490
Придружен: 09 Nov 2009, 21:21
Им се допаднал: 13 пати

Re: Тест за бременост

Post by Annabel » 05 Dec 2009, 16:25

Навистина не се сеќавам...а не се сеќавам дали имаше наведено нешто такво во упатството...

Одговори

Return to “Забременување”