Тест за бременост

Забременување, плодни денови, овулација, тест на бременост, искуства и совети за забременување

Moderator: Модератори

Правила на форумот
ТУКА
Придржувајте се до темите. Пораките кои ја насочуваат темата во друга насока, ќе бидат избришани или едитирани. Доколку сметате дека нема соодветна тема или не можете да ја најдете, започнете нова.
Ladyinred
Нов член
Нов член
Мислења: 1
Придружен: 12 Jul 2020, 21:35

Re: Тест за бременост

Post by Ladyinred » 12 Jul 2020, 22:42

Здравоо, нова сум со членство ама веќе неколку месеци ве читам (grupna-gushka) Прв месец како се обидуваме за бебенце. На календарот ми покажува овулација на 14ти ден ама јас секој месец ја чувствувам веднаш по менструација некаде од 7ми ден (по болката во јајниците и исцедок) а менс ми трае од 2-3 дена. Ме интересира дали некој од вас има толку рана овулација и дали тоа прави нешто проблем во зачнување. И треба да не добијам во петок, ако направам сега тест ќе покаже точно? Ве гушкам и дај боже сите да се дружиме скоро со мешињата (t3)

Одговори

Return to “Забременување”